Regija
VUČIĆ DIŽE PANIKU U SRBIJI: "Ako se Dunav spusti za još 30 centimetara – gotovi smo"
Prije 6h0
Riječ je o jednoj od najvećih medijskih transakcija u regionu posljednjih godina, jer Adria News Network okuplja neke od najpoznatijih medijskih brendova u jugoistočnoj Evropi.
Društvo
30. Maj 2026
0
Međunarodna investicijska grupa Alpac Capital i Summer Parent S.à r.l., krajnji dioničar United Grupe, postigli su dogovor o prodaji kompanije Adria News S.à r.l., saopćeno je danas iz United Grupe.
Riječ je o jednoj od najvećih medijskih transakcija u regionu posljednjih godina, jer Adria News Network okuplja neke od najpoznatijih medijskih brendova u jugoistočnoj Evropi.
Među njima su N1 televizije u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Srbiji, zatim Nova S, Nova.rs, Danas, Radar, kao i više drugih medijskih kompanija koje posluju na tržištima regiona.
Ovom transakcijom kontrolu nad Adria News Networkom preuzima Alpac Capital, investicijska grupa koja je široj javnosti poznata po vlasništvu nad međunarodnim medijskim brendom Euronews.
Prodaja predstavlja dio šire strategije United Grupe koja posljednjih mjeseci provodi reorganizaciju poslovanja i fokusira se na ključne telekomunikacijske i medijske aktivnosti. Detalji finansijske vrijednosti transakcije nisu objavljeni.
Iz United Grupe ističu da će medijske kuće koje posluju u okviru Adria News Networka nastaviti raditi u skladu sa postojećim uređivačkim principima i profesionalnim standardima.
Alpac Capital je međunarodna investicijska grupa sa sjedištem u Portugalu, a posljednjih godina privukla je veliku pažnju nakon preuzimanja Euronewsa, jedne od najpoznatijih evropskih informativnih televizijskih mreža.
Kompanija investira u medije, tehnologiju, infrastrukturu i druge sektore, a ovom akvizicijom dodatno širi prisustvo na tržištu jugoistočne Evrope.
Preuzimanje Adria News Networka smatra se jednim od najznačajnijih poteza Alpac Capitala od ulaska u medijski sektor.
Iako je transakcija sada potvrđena, očekuje se da će biti potrebno ispuniti određene regulatorne procedure i uslove prije njenog konačnog zaključenja.
Regija
VUČIĆ DIŽE PANIKU U SRBIJI: "Ako se Dunav spusti za još 30 centimetara – gotovi smo"
Prije 6h0
Jeste li znali
OPORUKA PRINCEZE DIANE OTKRILA VELIKU TAJNU: Ovaj muškarac dobio je dio njezina bogatstva
Prije 6h0
Regija
POŽAR U SPLITU: Zapalio se poznati rooftop bar na Rivi, gusta dimna zavjesa prekrila centar grada (VIDEO)
Prije 6h0
Svijet
BUKTI SUKOB IZRAELA I ŠPANIJE: Oštri komentari zbog ogromnog priliva migranata, a iza svega stoji mnogo DUBLJA PRIČA
Prije 6h0
Društvo
SNIMILA NEUGODAN PRIZOR U NEUMU, USLIJEDILA LAVINA REAKCIJA: "Ustaše se ovdje nikad ne kupaju" (VIDEO)
30. Jul. 20260
Društvo
O OVOM SNIMKU S PALA SVI PRIČAJU: Novotvoreni kružni tok zbunio vozača (VIDEO)
30. Jul. 20260
Društvo
JAVIO SE REDATELJ FILMA U KOJEM JE GLUMIO VANDAL IZ MEĐUGORJA: "Duže vrijeme se borio..."
29. Jul. 20260
Društvo
POSLJEDNJI ISPRAĆAJ VELIKANA: Sahranjen general Armije RBiH Ramiz Dreković na Vlakovu (FOTO)
30. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.