"SVAKA JEDNOSTRANA AKCIJA...": Teheran otkrio plan za Hormuški moreuz

Dodao je da je ta odgovornost isključivo na Islamskoj Republici Iran.

  • Rat u zalivu

  • Prije 2h  

  • 0

Iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi izjavio je tokom posjete Iraku da Hormuški moreuz ostaje pod potpunom kontrolom Irana u narednih 30 dana.

Kazao je da je iračkog kolegu informisao o “najnovijim ishodima rata nametnutog Iranu”, kao i o razvoju događaja u vezi s memorandumom o razumijevanju koji su potpisali Iran i Sjedinjene Američke Države.

"Odgovornost je na Iranu"

 

Hormuški moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon što se uklone sve prepreke, puni kapacitet plovnog puta bit će obnovljen. Na tome radimo, rekao je Araghchi.

Dodao je da je ta odgovornost isključivo na Islamskoj Republici Iran.

Ne postoji nijedna druga strana ili država u tom pogledu. To je potpuno jasno prema memorandumu o razumijevanju, poručio je.

Araghchi je upozorio da bi svaka intervencija ili jednostrani potez mogli dodatno pogoršati situaciju i odgoditi ponovno potpuno otvaranje moreuza.

Svaka intervencija ili jednostrana akcija dovest će do pogoršanja situacije i odgoditi ponovno otvaranje moreuza”, rekao je iranski ministar, prenosi Al Jazeera.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...