Vijesti
NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ NEUMA: Palmer i Eichhorst insistiraju da se pregovori vode do kasno u noć...
29. Jan. 202210
– Kada me Palmer pita šta govorimo Miloradu Dodiku kada se vidimo, ja mu odgovorim da je to apsolutni isto ono što govorimo kada razgovaramo o tim temama u javnosti ili na skupovima poput današnjeg – istakla je Brnabić.
Regija
24. Feb. 2020 24. Feb. 2020
5
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas u Londonu da je danas sa Matthewom Palmerom, prije svega, razgovarala o situaciji o BiH i Crnoj Gori i o tome koliko najnoviji politički potresi mogu da utiču i na regionalnu stabilnost i na ekonomsku situaciju u Srbiji.
– Nismo čak nijednom rečenicom pomenuli takse Prištine, niti novu prištinsku administraciju. To možda najbolje pokazuje koliko u ovom trenutku SAD, sa jedne strane, razmišljaju kakva je moguća destabilizacija u BiH i koliko oni ozbiljno prate situaciju u BiH, ali, s druge strane, i da je Richard Grenell preuzeo u potpunosti pitanje odnosa Beograda i Prištine i taksi – rekla je Brnabić novinarima u Londonu.
Premijerka je rekla da će Palmer razgovarati i sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, tokom predsjednikove posjete Vašingtonu, kao i da će se ona sama sa njim vidjeti još jednom, na samitu u Delfiju, te da očekuje da će Palmer uskoro posjetiti Beograd.
Brnabić je naglasila da je zaključak razgovora da je regionalna stabilnost apsolutno najvažnija tema, i politički i ekonomski.
– Tu se mi slažemo sa SAD. Ne slažemo se po našim pogledima na neke stvari, šta je uzrok, a šta posljedica nekih trenutnih nestabilnsoti u regionu, ali svakako ostaje da razgovaramo o tome – rekla je Brnabić.
Premijer Srbije je ponovila da je Srbiji u interesu regionalna stabilnost, koja je jedna od najvažnijih stvari, pored evropskih integracija.
– Kada me Palmer pita šta govorimo Miloradu Dodiku kada se vidimo, ja mu odgovorim da je to apsolutni isto ono što govorimo kada razgovaramo o tim temama u javnosti ili na skupovima poput današnjeg – istakla je Brnabić.
Brnabić je ponovo istakla kako je "Srbija garant Dejtonskog sporazuma", ali ne krije da ima posebne veze sa Republikom Srpskom, što je, kaže, naše pravo i obaveza.
– Ali, kada govorimo o BiH, i RS, važno je da podržavamo regionalnu stabilnost. O tome razgovaramo i sa Dodikom, i tu ne postoje tajne. Imamo posebne odnose sa RS, to je naše pravo i želje, a to nikako ne ugrožava BiH, već upravo suprotno. To u BiH treba da gledaju kao ruku pruženu BiH – rekla je Brnabić.
Vijesti
NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ NEUMA: Palmer i Eichhorst insistiraju da se pregovori vode do kasno u noć...
29. Jan. 202210
Vijesti
KAKO TEKU PREGOVORI U NEUMU: Palmer i Eichorst tvrde da ima razloga za optimizam, velika očekivanja su od... (VIDEO)
28. Jan. 20222
Vijesti
NOVA STRATEGIJA MEĐUNARODNIH PREGOVARAČA: Palmer i Eichhorst pregovore o izmjenama Izbornog zakona žele prebaciti u Neum, Dodik dodatno zakomplicirao situaciju...
22. Jan. 202233
Politika
KREĆE NOVI KRUG PREGOVORA O IZBORNOM ZAKONU U BiH: Palmer uskoro dolazi u Sarajevo, a Čović je već zauzeo ucjenjivački stav
07. Jan. 20227
Vijesti
PREMIJER SRBIJE U LAKTAŠIMA: O čemu je razgovarao s Dodikom?
Prije 8 min0
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 21 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 24 min0
Show
SMJELA FILMSKA INICIJATIVA: Turska predstavlja svoju prvu originalnu mini-seriju
Prije 49 min0
Regija
U KANALU PORED PUTA PRONAĐENO TIJELO MLADIĆA SA LISICAMA NA RUKAMA: Pet policajaca uhapšeno
08. Jul. 20250
Regija
DRAMA U SRBIJI: Ruske oznake na žandarmeriji koja tuče studente...
Prije 20h0
Regija
NE SLUTI NA DOBRO: Prijeteći oblak snimljen iznad ovog grada, očekuje se ozbiljno nevrijeme
08. Jul. 20250
Regija
JADRANOM SE ŠIRI NAJOPASNIJA INVAZIVNA VRSTA IKADA: "Rješenje? Ma, možemo samo plakati!" (FOTO)
Prije 23h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 5
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.