Politika
PREMIJER PLENKOVIĆ TVRDI: ‘”Navodni Janšin NON-PAPER O BIH sam vidio na portalu, HRVATSKA GA NIJE DOBILA”
Prije 11 min0
Predsjednik Socijaldemokratske partije Nermin Nikšić odbio je poziv Predsjedništva Bosne i Hercegovine na svečani prijem povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine koji će se večeras održati u zgradi Predsjedništva BiH.
Mini market
27. Feb. 2020 27. Feb. 2020
9
Od izvora u Predsjedništvu BiH saznajemo da je Nikšiću upućen poziv na prijem. Međutim, po svemu sudeći, predsjednik SDP-a neće se pojaviti na svečanosti kojoj je domaćin njegov nekadašnji stranački kolega Željko Komšić, s kojim je već dulje vremena na "ratnoj nozi".
Zanimljivo je i to da SDP paralelno sa zvaničnim obilježavanjem Dana nezavisnosti u Predsjedništvu BiH, u Bugojnu organizira Svečanu akademiju, o čemu je javnost informirana putem zvaničnog facebook profila ove stranke.
Naravno, svečanost u Bugojnu namjerno je tempirana tako da Nikšić ima alibi za nedolazak na svečanost u Predsjedništvu BiH kojoj je domaćin aktuelni predsjedavajući Predsjedništva BiH, Željko Komšić.
Ovom gestom, Nikšić se javno svrstao na stranu HDZ-a koji već dulje vremena provodi kampanju bojkotiranja hrvatskog člana Predsjedništva BiH, Željka Komšića.
Zanimljivo, na "alternativnoj svečanosti" u Bugojnu, osim Nikšća, govorit će i Slavo Kukić, koji je na općim izborima 2018. godine figurirao kao najozbiljniji kandidat SDP-a za poziciju hravatskog člana Predsjedništva BiH.
Osim Nikšića, izvjesno je da će prijem u Predsjedništvu BiH bojkotirati lider SNSD-a Milorad Dodik kao i njegov strateški partner, lider HDZ-a, Dragan Čović.
(Sl.B.)
Politika
PREMIJER PLENKOVIĆ TVRDI: ‘”Navodni Janšin NON-PAPER O BIH sam vidio na portalu, HRVATSKA GA NIJE DOBILA”
Prije 11 min0
Društvo
DETALJI S ROČIŠTA U AFERI "RESPIRATORI": Novalićeva sekretarica od doktorice Čorbek tražila mišljenje... (FOTO)
Prije 26 min0
Svijet
KRALJICA ELIZABETA IZDALA JE POSEBAN ZAHTJEV ZA ISPRAĆAJ MUŽA PHILIPA: Ovo niko nije očekivao za najtužniji dan, a tiče se Williama i Harryja…
Prije 44 min0
Mini market
"KRUG 99": "Komšić ne smije ostati sam, hrvatski i slovenski 'non-paper' su jednako štetni za BiH"
Prije 55 min1
Mini market
KONAKOVIĆ NERVOZAN PRED KAMERAMA: Pogledajte kako je voditelj televizije N1 ispreskakao lidera "trojke" (VIDEO)
13. Apr. 202111
Mini market
JEZIVA PORUKA RAJKA VASIĆA: "Samo da umre Komšić pa da..."
Prije 19h14
Mini market
ČOVIĆEV PORTAL ZALEĐEN ODGOVOROM: Evo šta su im Amerikanci odgovorili na pitanje može li se BiH raspasti bez rata
15. Apr. 20215
Mini market
NEUKUS, MRŽNJA I BIJES: Otrovni hercegovčki portal surovo izvrijeđao kardinala Puljića...
14. Apr. 202120
trenutak ...
Komentari - Ukupno 9
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.