Sport
DŽEKO FOTOGRAFIJOM OBRADOVAO NAVIJAČE: "Bajramski trening... jedna, jedina svetinja, Bosna i Hercegovina"
Prije 18 min0
Protest protiv migranata i izbjeglica na koji je pozvalo nekoliko desničarskih udruženja, među kojima su i učesnici takozvanih "narodnih patrola" koje su presretale migrante u centru Beograda, o čemu je MUP Srbije obavijestio nadležno Tužilaštvo, završen je u nedjelju uveče protestnom šetnjom koju su organizatori nazvali "masovnom narodnom patrolom".
Regija
08. Mar. 2020 08. Mar. 2020
5
Kako prenosi Radio Slobodna Evropa, skup, koji je počeo ispred Vlade Srbije gdje su organizatori u svojim govorima izrazili "zabrinutost zbog mogućeg naseljavanja migranata u Srbiji i vraćanja nazad onih koji su prošli kroz Srbiju", završen je u Savamali, dijelu grada u kojem boravi najveći broj migranata pod vedrim nebom.
Učesnici su uzvikivali "Nećemo migrante", "Srbija Srbima", "Migrantima ograda, građanima sloboda", ali i parole koje nemaju veze sa razlogom okupljanja, kao što su "Nema podela Kosova. Kosovo je srce Srbije" i "Ne damo svetinje", navodi RSE.
Uprkos tome što je skup obezbjeđivala policija, tokom šetnje je na prostorije Komesarijata za izbjeglice Srbije bačen kamen.
Prethodno su tokom govora ispred Vlade Srbije organizatori poručili da "ako država i policija ne mogu da zaštite državu, mi ćemo". Oni su najavili da će nastaviti sa "narodnim patrolama" i u drugim gradovima Srbije u kojima borave migrante.
Učesnici protesta su razvili ispred Vlade Srbije transparent na kojem je pisalo "Terrorists not welcome" (Teroristi nisu dobrodošli) i "You will not replace us" (Nećete nas zamijeniti).
Na događaju su bile vidljive zastave Srbije i Grčke, a učesnici su nosili četnička obilježja i bedževe sa likom Ratka Mladića, koji je prvostepenom presudom Međunarodnog suda u Hagu osuđen na doživotni zatvor.
Protesti istim povodom održani su ranije u Požarevcu (1. marta) i Subotici (29. februar).
Sport
DŽEKO FOTOGRAFIJOM OBRADOVAO NAVIJAČE: "Bajramski trening... jedna, jedina svetinja, Bosna i Hercegovina"
Prije 18 min0
Hronika
"UBIT ĆEMO VAS I DJECU AKO NAM NE DATE NOVAC": Ovako su Lučić i ekipa iznuđivali pare od žene
Prije 30 min0
Vijesti
SVEČANOST U SARAJEVU: Na bajramski prijem u Rijaset stigla i Željka Cvijanović (FOTO)
Prije 46 min0
Politika
LJUBIŠA PETROVIĆ PITA: "Da li je na Serdarovom računu završio novac građana Bijeljine?"
Prije 1h0
Regija
LOŠE VIJESTI ZA VUČIĆA: Vlast u Srbiji nije uvažila preporuke o nacrtu izmjena Zakona o...
04. Jun. 20250
Regija
ŠOKANTNA VIJEST IZ AMERIKE: Trump želi deportirati migrante u Srbiju, ali i...
05. Jun. 20250
Regija
DRAMA U SRBIJI: Specijalci na ulicama, pokrenuta akcija kodnog naziva "Vihor"...
Prije 14h0
Regija
DRŽAVNI VRH SRBIJE POVEZAN SA KRIMINALNIM ORGANIZACIJAMA: Šta se sve nalazi u postupku protiv Filipa Koraća u Francuskoj i ko je u njemu?
04. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 5
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.