Kultura
"LIJEPA VEČER, LIJEP DAN": Novi film Emira Hadžihafizbegovića nagrađen na LGBTQ+ festivalu "Frameline49" u SAD
Prije 11 min0
Za vrijeme karijere, duge pet decenija, nastupao je s nekima od najcjenjenijih umjetnika.
Kultura
30. Maj 2020 30. Maj 2020
0
Američki gitarist i producent Bob Kulick, poznat po radu s rok grupom KISS, umro je u dobi od 70 godina.
Njegov brat i bivši član sastava Bruce Kulick potvrdio je vijest u petak na Twitteru. Uzrok smrti je nepoznat.
"Shrvan sam što moram objaviti da je umro moj brat Bob Kulick. Uvijek bismo trebali slaviti njegovu ljubav prema muzici i talent muzičara i producenta", napisao je Kulick.
"Molim vas da poštujete privatnost obitelji Kulick u ovom tužnom trenutku. RIP", navodi se u postu.
KISS je na Twitteru napisao da su duboko potreseni viješću. "Duboka sućut obitelji Kulick u ovom teškom trenutku", napisali su.
Kulick je za vrijeme karijere, duge pet decenija, nastupao s nekima od najcjenjenijih umjetnika.
Prema članku koji je objavio magazin "People", kada je bio na audiciji za glavnog gitaristu u tada nepoznatom rok bendu, nisu izabrali njega nego Acea Frehleyja.
Kulick je ostao prijatelj sa pjevačem Geneom Simmonsom i ritam gitaristom Polom Stanleyjem i na kraju je dobio priliku snimiti nekoliko albuma sa sastavom, uključujući "Alive II", "Unmasked" i "Creatures of the Night".
Sarađivao je i na albumu Loua Reeda "Coney Island Baby" iz 1975., radio je kao session muzičar s Dianom Ross, a gostovao je s Meat Loafom.
Kulick je, također, producirao "Motorheadov" singl "Whiplash", za koji je 2005. godine hevi metal bend osvojio Grammy.
Kultura
"LIJEPA VEČER, LIJEP DAN": Novi film Emira Hadžihafizbegovića nagrađen na LGBTQ+ festivalu "Frameline49" u SAD
Prije 11 min0
Evropa
TOPLOTNI TALAS OKOVAO EVROPU: U Italiji preminulo dvoje turista i djevojčica
Prije 17 min0
Ekonomija
DOLAR NA NAJNIŽIM RAZINAMA, PALA I CIJENA NAFTE: Ulagači na oprezu, očekuje se američki izvještaj o...
Prije 18 min0
Sport
FUDBALSKA JAVNOST ŠIROM SVIJETA U ŠOKU: Poginuo napadač Liverpoola
Prije 19 min0
Kultura
I ŽANDARMERIJA BI PJEVALA, ALI NE SMIJE: Glumac Gagi Jovanović sa građanima na blokadi u Zemunu otpjevao pjesmu... (VIDEO)
30. Jun. 20250
Kultura
"SVI IDEALI SU PRESTALI DA VRIJEDE PREKO NOĆI": "SB" na promociji knjige "Čekajući Azraila" Edina Zubčevića (FOTO)
Prije 21h0
Kultura
POČINJU BAŠČARŠIJSKE NOĆI: Posebno mjesto - književna večer sa urednikom "SB" Senadom Avdićem
01. Jul. 20250
Kultura
QUENTIN TARANTINO JE SVE ANALIZIRAO I OBJASNIO: Kaže da su ovi filmovi označili kraj zlatnog doba Hollywooda
01. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.