Evropa
NEVRIJEME U GRČKOJ: Poplave na ostrvima Paros, Mikonos i Krit
02. Apr. 20250
"Ove godine nema Srba na Karidi plaži. I sviđa mi se. Jer, čistije je, nema kafe na podu, nema smeća, nema sr..a na mom putu kada ne možeš koristiti toalet. Ne kažem da su Grci čisti, ali su čistiji od vas...
Društvo
05. Avg. 2020 05. Avg. 2020
1
...Pišem ovo ovdje, jer znam da će mnogo ljudi to vidjeti. Zašto takav dolaziš u moje selo i pokazuješ to nepoštovanje prema prirodi? Zašto? Zašto? Sada sam stariji, već imam ono što treba da imam. Zato za sljedeću godinu budite spremni…”
Objava Grka Nikosa Karamverisa na jednoj od najpopularnijih Facebook grupa namijenjenih Srbima koji ljetuju u Grčkoj, zapalila je društvene mreže.
“Hvala, ići ćemo u Španiju”, “Nema Srba, nema para”, “Mali, ne lupetaj, vidi se da nisi još izašao iz svog mjesta. Smeće bacaju nekulturni ljudi, nije važno koje su nacionalnosti”, “Uh… pa postoji i Egipat, Turska, Albanija, Montenegro, Italija, Španija, Hrvatska, baš me briga za plažu Karidi”... samo su neki od komentara ozlojeđenih srpskih građana.
Ruku na srce, bilo je i onih drugih, ali u minimalnom broju, piše Srpskainfo.
– Što je najgore, ima istine u ovome što gospodin kaže, svi mi znamo da nas ima i takvih. Pa, pogledajte smeće po našim rijekama, naprimjer. Ima istine i u tome da ni Grci sami nisu pretjerano pedantni, svašta smo zaticali po apartmanima, ne mogu se pohvaliti – napisala je jedna zaljubljenica u Grčku, prenosi "Blic".
Inače, kako se može vidjeti, Nikos je član ove Facebook grupe od prošle godine, a u više navrata je čak nudio i iznajmljivanje taksi čamca za prijevoz turista.
Sličnu neprijatnost krajem juna doživjela je državljanka Srbije koja je s kćerkom boravila u Kalitei, koju je ona opisala u vidu statusa na Facebooku.
“Na slici se vidi gdje smo svaki dan od 21. juna boravili na plaži, na slici stoji naziv bara, a i Grk koji nas je danas, poslije šest dana boravka na njihovoj plaži, bukvalno otjerao. Smjestile smo se na ležaljke oko osam po grčkom vremenu i krenule da se kupamo, pojavio se konobar i hladno nam rek’o da idemo dalje odatle, jer ne može više da nas gleda.”
Ovo su, međutim, odmah osudili skoro svi ugostitelji na Halkidikiju.
Evropa
NEVRIJEME U GRČKOJ: Poplave na ostrvima Paros, Mikonos i Krit
02. Apr. 20250
Evropa
PREVARANTI U AKCIJI: U Grčkoj izmislili najezdu stjenica kako bi se riješili turista
06. Dec. 20230
Evropa
ISTRAGA TRAGEDIJE U GRČKOJ U KOJOJ SU POGINILE STOTINE LJUDI: Uhapšeno 9 preživjelih krijumčara
17. Jun. 20230
Hronika
UHAPŠENI SRBIN I KOŠARKAŠICA: "Pali" u Grčkoj zbog krađe bundi vrijednih pola miliona eura (VIDEO)
30. Okt. 20211
Politika
MINISTAR KENAN MAGODA TVRDI: "Neće biti više zaštićenih funkcija u Sarajevu"
Prije 15 min0
Jeste li znali
EFIKASNO I SIGURNO; OVO SU TOP 3 BIZNIS RUTINE: Vrijeme je jedan od najdragocjenijih resursa...
Prije 16 min0
Vijesti
FEDERALNI ZAVOD PIO/MIO: Isplata uvećanih penzija počinje...
Prije 23 min0
Vijesti
ZA NJIM JE BILA RASPISANA POTJERNICA INTERPOLA PODGORICA: Uhapšen Banjalučanin za kojim se tragalo od...
Prije 26 min0
Društvo
TUŽNA VIJEST ZA DODIKA I NJEMU SLIČNE ZLOBNIKE: Ponovo radi sarajevska kancelarija USAID-a!
Prije 17h0
Društvo
ZASTUPNIK DF-a IZAZVAO BIJES HRVATSKIH KOLEGA: "S kojim prvom Sanel Kajan izražava prezir prema televiziji "Herceg-Bosne"!
28. Apr. 20250
Društvo
ZABILJEŽILI SMO NA VRACAMA: Spomen-ploča zločincu Ratku Mladiću posuta bojom (FOTO)
28. Apr. 20250
Društvo
U FIAT PANDI IZ BiH STIGLI DO IRANA: "Pun rezervoar naspemo za 2 eura"
27. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.