Svijet
ZAPANJUJUĆI REZULTATI ANKETA: Čak 82% Židova podržava prisilno protjerivanje Palestinaca iz Gaze
Prije 20 min0
"ASA osiguranje" je u proteklom periodu izvršilo akviziciju jedne od najvećih stanica za tehnički pregled vozila u BiH i Kantonu Sarajevo, STP "Autodelta", na adresi Bolnička do br.11 Sarajevo, čime se tržišno učešće u KS povećalo sa 8 na 15 posto
Ekonomija
19. Sep. 2020 19. Sep. 2020
0
Uz navedenu akviziciju, "ASA osiguranje" planira da završi 2020. godinu s najvećim brojem obavljenih tehničkih pregleda vozila u Kantonu Sarajevo.
Kao što je i ranije najavljeno, uz ovu akviziciju, "ASA osiguranje" realiziralo je i dvije nove investicije u Zenici i na Ilidži, gdje će, također, biti izgrađeni novi tehnički pregledi sa svom opremom koja prati vrhunske standarde u ovoj oblasti.
Prema zvaničnim polugodišnjim rezultatima, "ASA osiguranje" je ostvarilo 19,2 miliona KM bruto premije, što predstavlja rast od 14 posto u odnosu na isti period 2019. godine. Istovremeno, rezultati poslovanja za prvih šest mjeseci 2020. godine pokazuju stabilnost i unapređenje svih drugih finansijkih pokazatelja.
Ostvarena je bruto dobit od 1,2 miliona uz rast od 44 posto u odnosu na 2019, dok isplaćena vrijednost šteta za prvih šest mjeseci ove godine iznosi 7,6 miliona.
"ASA osiguranje" sastavni je dio finansijske divizije "ASA Holdinga - ASA Finance", u vlasništvu poduzetnika Nijaza Hastora. Krajem protekle gdone, "ASA Finance" kupio je većinu dionica Vakufske banke, čime je postao novi vlasnik ovog dioničarskog društva.
(Sl. B.)
Svijet
ZAPANJUJUĆI REZULTATI ANKETA: Čak 82% Židova podržava prisilno protjerivanje Palestinaca iz Gaze
Prije 20 min0
Regija
DUBROVNIK ZATVORIO PLAŽU USRED GRADA: Opasnost po život!
Prije 20 min0
Regija
STRANI TURISTI OGORČENI CIJENAMA U HRVATSKOJ: "Daleko najskuplji u Evropi, kao da hoće da samo pošaljem novac i ne dođem"
Prije 23 min0
Estrada
LJUBI. LJUBI, AL` GLAVU NE GUBI: Bivši reprezentativac BiH ljubi sestru kolege iz reprezentacije, bio je na tribinama...
Prije 28 min0
Ekonomija
ZNATNO JEFITNIJI OD LIDL-a: U susjedstvo stiže trgovački lanac koji zapošljava 22.000 radnika...
Prije 22h0
Ekonomija
KONTROVERZNI TAJKUN: Šta sve posjeduje jedan od najbogatijih ljudi u Bosni i Hercegovini...
08. Jun. 20250
Ekonomija
RADNIK NA PRVOM MJESTU: Kompanija iz BiH uposlenicima gradi stanove, prosječna plaća iznosi...
07. Jun. 20250
Ekonomija
NAJBOGATIJA PODUZETNICA U BiH ODGOVORILA POLITIČARIMA: "Vi sve vrijeme tražite kriminalce. Nema kriminala..."
06. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.