Regija
PROFESOR MILIVOJ BEŠLIN: "U ideologiji ili javnim narativima režima Aleksandra Vučića nema ništa..."
19. Jun. 20250
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izvinio se epidemiologu Predragu Konu i ostatku Kriznog štaba Srbije zbog diskvalifikacija koje dolaze i iz Srpske napredne stranke (SNS).
Regija
07. Dec. 2020 07. Dec. 2020
0
"Izvinjavam se... zbog napada koji dolaze i iz stranke koju vodim. Izvinjavam im se, jer to ničim nisu zaslužili", naveo je Vučić na Twitteru.
Petnaestak minuta prije ove objave na društvenim mrežama, zastupnik SNS-a Vladimir Đukanović pročitao je više ovogodišnjih izjava Kona u medijima, prenosi Beta.
Đukanović je, naime, gostujući na TV Pinku, naveo da je Kon 26. januara ocijenio da je rizik od koronavirusa mali, da bi mjesec dana kasnije kazao da je „običan grip opasniji od Covida-19“, a 14. marta da će podnijeti ostavku ako dođe do prekida školske nastave.
"Da bi sedam kasnije (također u martu) rekao: 'Ovako se brzo nije umiralo ni od SARS-a'... A sada kaže da se zakasnilo s mjerama", podsjetio je Đukanović.
Zastupnik je napomenuo da Kona smatra vrhunskim stručnjakom i vjerovatno najboljim epidemiologom u Srbiji, ali je ocijenio da su jedina dva rješenja za pandemiju, pored toga "da se zatvori sve, pa da se virus uspori, ili razvoj vakcine ili sticanje kolektivnog imuniteta".
Nakon što je u emisiji pročitana Vučićeva izjava na Twitteru, Đukanović je odgovorio da nije napao Kona, već da je iznio svoje mišljenje.
Regija
PROFESOR MILIVOJ BEŠLIN: "U ideologiji ili javnim narativima režima Aleksandra Vučića nema ništa..."
19. Jun. 20250
Regija
NAPETO U NOVOM SADU: Studenti zasuli jajima prostorije SNS-a, Vučić poslao specijalce, demonstranti traže...
03. Jun. 20250
Regija
VUČIĆEVA IZMIŠLJOTINA PRED KAMERAMA IZAZVALA HAOS U SRBIJI: Burne reakcije na društvenim mrežama, građani u nevjerici......
23. Maj 20250
Regija
VUČIĆ ODUŠEVIO REŽIMSKE MEDIJE U MOSKVI: "Znate, dao sam riječ predsjedniku Putinu da ću..."
09. Maj 20250
Društvo
CRNA STATISTIKA LJETA: Sve više utapanja u BiH, ovo su najčešći uzroci
Prije 17 min0
Evropa
ROMANTIČNI BIJEG IM PRISJEO: Prepustili se strastima - pa sad moraju platiti 10.000 eura kazne
Prije 27 min0
Politika
NOŽ U LEĐA NAJBLIŽE SARADNICE: Dodik je sve više u sjeni - Željke Cvijanović
Prije 42 min0
Vijesti
SMRDLJIVO BUĐENJE SARAJLIJAMA: "Deponija koja je gorjela je 'tempirana bomba' bez dozvole"
Prije 46 min0
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
30. Jun. 20250
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
Regija
ĐILAS UZVRATIO VUČIĆU: "Tata je danas u Skupštini predlagao da se ubije 100 muslimana za jednog Srbina"
Prije 11h0
Regija
JUTRO NAKON HAOTIČNIH PROTESTA U SRBIJI: Oglasilo se Tužilaštvo, Vučić hapsio građane
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.