Društvo
U PROCEDURU UPUĆEN SREDINOM PROŠLE GODINE: Gdje je nestao Prijedlog zakona o moru Bosne i Hercegovine?
Prije 4 min0
Konceptualni neboder u naučnofantastičnom stilu visok je 210 metara, a njegove uvijene strukture nalik cijevima, izgledaju kao da su "namotane" unutar okvira koji uistinu oduzima dah.
Ekonomija
22. Jan. 2021 22. Jan. 2021
3
Turski arhitekt Hayri Atak dizajnirao je veličanstvenu građevinu pod nazivom "Sarcostyle Tower", a prema njegovoj ideji, smjestio bi je na obalu Donjeg Manhattana u američkom New Yorku.
Konceptualni neboder u naučnofantastičnom stilu visok je 210 metara, a njegove uvijene strukture nalik cijevima, izgledaju kao da su "namotane" unutar okvira koji uistinu oduzima dah.
Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
- Htjeli smo zgradu učiniti sličnom živom organizmu. Ime 'Sarcostyle' dolazi od naziva za niti koje čine mišićna vlakna u tijelu. Zgrada se iznutra uvija i okreće se, baš kao i oni - objasnio je arhitekt Atak.
Iz njegovog "Hayri Atak Architectural Design Studija" nisu otkrili koliko bi stajala izgradnja spomenutog "amorfnog" projekta.
Inače, ista kompanija svojevremeno je dizajnirala i hotel koji prkosi gravitaciji te "visi" s ruba 1.982 metra visoke litice Preikestolen u Norveškoj, a ima i bazen sa prozirnim dnom koje "gleda" u ponor fjorda Lysefjord.
Društvo
U PROCEDURU UPUĆEN SREDINOM PROŠLE GODINE: Gdje je nestao Prijedlog zakona o moru Bosne i Hercegovine?
Prije 4 min0
Politika
NERMIN NIKŠIĆ I DALJE TVRDI DA JE ČETIRI GODINE BIO U ARMIJI RBiH: "Zbog ovih lažova smo tražili objavu..."
Prije 14 min2
Mini market
"OČEKUJEM OD NADLEŽNIH...": Nakon brutalnog napada na povratnike reagovao i načelnik opštine Višegrad
Prije 24 min0
Hronika
VEZANI TRAKAMA, UDARANI, MALTRETIRANI, OPLJAČKANI: MUP RS-a istražuje napad na Fadila i Ajšu Memišević kod Višegrada
Prije 34 min1
Ekonomija
KONKURENCIJA U VELIKIM PROBLEMIMA: Kompanija tuzlanskog milionera drastično snizila cijene goriva...
24. Mar. 20230
Ekonomija
AUSTRIJSKA BANKA U PROBLEMIMA: Evropska centralna banka vrši pritisak na Raiffeisen da napusti...
24. Mar. 20230
Ekonomija
SARAJEVSKI AERODROM RUŠI REKORDE: Ovog ljeta stiže veliki prevoznik, uspostavlja se NOVA LINIJA
22. Mar. 20230
Ekonomija
VELIKI USPJEH SARAJEVSKE KOMPANIJE: Pretis drastično povećao prihode i prešao iz minusa u plus
23. Mar. 20230
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.