Vijesti
HELEZ OŠTRO NAKON SKRNAVLJENJA GROBLJA KOD TRAVNIKA: "Bezuman, kukavički i krajnje nečovječan čin"
Prije 15 min0
"Poštujući odluku gospodina Bogićevića, svjesni smo da će glavni grad BiH njegovim odustajanjem i činjenicom da neće biti gradonačelnik izgubiti mnogo."
Politika
25. Mar. 2021 25. Mar. 2021
3
"Gospodin Bogić Bogićević ostat će upisan zlatnim slovima u historiji Bosne i Hercegovine. Njegova uloga s početka 90-tih godina i veliko NE Miloševićevom režimu, utrli su put borbi za današnju nezavisnu, samostalnu i međunarodno priznatu Bosnu i Hercegovinu", naveli su u saopćenju vijećnici SBB-a u gradskim općinama Sarajeva, prenose Vijesti.ba.
"Imajući to u vidu, izražavamo veliko žaljenje zbog činjenice da su se neki pojedinci i grupe upleli u političke igrice na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća Sarajeva, koje su rezultirale odustajanjem gospodina Bogića Bogićevića od kandidature za gradonačelnika Sarajeva.
Poštujući odluku gospodina Bogićevića, svjesni smo da će glavni grad BiH njegovim odustajanjem i činjenicom da neće biti gradonačelnik izgubiti mnogo.
Jedna takva ličnost trebala je Sarajevu, da mu kao glavnom gradu BiH u ovim teškim vremenima, velikim znanjem, iskustvom i mudrošću vrati politički i međunarodni dignitet", navode.
Dodaju da je Bogić Bogićević i ovoga puta dokazao da je intelektualac sa stavom, "dok su svi oni koji su učestvovali na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća, s druge strane, pokazali sve bešćašće u koje je dospjela naša politička scena".
"SBB je od samog početka bio za kandidaturu gospodina Bogića Bogićevića i kroz glasanje u općinskim vijećima, čak i na svoju štetu, podržao je 'četvorku' kako bi imali kapacitet izglasati gradonačelnika. Veliki ljudi i ličnosti nisu zaslužili da se njihovom biografijom i autoritetom poigravaju bijedni lokalni manipulatori i spletkaroši koji do malignog utjecaja na politički prostor dolaze izbornim manipulacijama i kupovinom glasova", naveli su vijećnici SBB-a u gradskim općinama Sarajeva.
Vijesti
HELEZ OŠTRO NAKON SKRNAVLJENJA GROBLJA KOD TRAVNIKA: "Bezuman, kukavički i krajnje nečovječan čin"
Prije 15 min0
HiTec
NAUČNICI DOŠLI DO ZAPANJUJUĆEG OTKRIĆA: U ostacima atomske bombe u Hirošimi pronašli nešto što dosad nisu vidjeli
Prije 20 min0
Show
BIVŠI SUPRUG BLANKE VLAŠIĆ DOBIO BEBU S DUGOGODIŠNJOM PARTNERICOM: Podijelili prve prizore iz rodilišta (FOTO)
Prije 20 min0
Regija
ŠOK U SKOPLJU: Pronađen mrtav direktor makedonske televizije Alsat-M
Prije 37 min0
Politika
OPASNE MANIPULACIJE VOŽDA IZ LAKTAŠA: Crni dani su pred Republikom Srpskom, Milorad Dodik ovo krije od javnosti...
12. Avg. 20261
Politika
NENAD ČANAK ŠOKIRAO PRED KAMERAMA: „Ovako Mile Dodik - Srbin nepoznatog porijekla, priprema teren kada krene bježanija..."
Prije 6h1
Politika
ZAGONETNI IGOR CRNADAK: „Ne mogu vam reći više zbog zakonskih ograničenja...“
12. Avg. 20260
Politika
NEVJEROVATAN ISTUP RADOVANA VIŠKOVIĆA: Prije godinu dana dao ostavku na mjesto premijera RS-a, a danas najavljuje...
Prije 4h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.