Politika
KONAKOVIĆ ŽESTOKO ODGOVORIO HDZ-u I BIVŠIM BORCIMA HVO-a: "Zašto Bošnjaci i Hrvati imaju isti broj pozicija kad nas ima tri puta više? Dok se grlite s Dodikom, sramotite vlastiti narod!"
Prije 10 min0
"Drugim kandidatima koji su se žalili na Ćeranićev izbor u zvanje vanrednog profesora nije omogućeno ponavljanje postupka, što je i potvrđeno PDP-u, koji je podnio zahtjev za pristup informacijama Univerzitetu u Banjaluci, a u vezi s Ćeranićevim izborom."
Politika
28. Mar. 2021 29. Mar. 2021
1
"Nezakonitim izborom doc. dr Predraga Ćeranića za vanrednog profesora na Falultetu bezbjednosnih nauka u Banjaluci još jednom se pokazalo u kakvom problemu se nalazi oblast visokog obrazovanja, da fakulteti postaju kanali za ostvarivanje interesa vladajućih stranaka, a ne mjesta čiji osnovni i jedini cilj treba da bude da znanja stiču, a vrline unapređuju budući naraštaji na kojima treba da počiva budućnost naše zemlje", saopšteno je danas iz PDP-a.
Oni navode da je još jednom pokazano zašto sve više mladih ljudi nema povjerenje u visokoobrazovne ustanove, radije ide u inostranstvo da radi i gradi karijere, a da tek nekolicina čestitih pripadnika akademske zajednice štiti dignitet svog zvanja, znanja i ustanova u kojim rade.
"Podsjećamo da je doc. dr Ćeranić izabran u zvanje vanrednog profesora na Fakultetu bezbjednosnih nauka bez ispunjenih uslova, kršenjem Zakona o visokom obrazovanju."
Iz PDP-a podsjećaju da Zakon o visokom obrazovanju propisuje da u zvanje vanrednog profesora može biti biran kandidat koji je proveo bar jedan izborni period u zvanju docenta, što Ćeranić ne ispunjava, jer njegova docentura traje do novembra ove godine, a već je izabran u novo zvanje. Čak je i njegov izbor u zvanje docenta potpisao član komisije koji se lažno predstavio kao univerzitetski profesor i tako počinio krivično djelo, jer je navedeni član komisije u to vrijeme bio profesor Visoke škole, kakav je status tada imala Kriminalističko-policijska akademija iz Beograda, na šta je i tada upozoravano na Senatu Univerziteta u Banjaluci. Dakle, neko sa nižim zvanjem, ko je bio nezakonito član komisije za izbor, birao je Ćeranića u više zvanje, što je apsolutni nonsens, rekli su u PDP-u.
"Drugim kandidatima koji su se žalili na Ćeranićev izbor u zvanje vanrednog profesora nije omogućeno ponavljanje postupka, što je i potvrđeno PDP-u koji je podnio Zahtjev za pristup informacijama Univerzitetu u Banjaluci, a u vezi sa Ćeranićevim izborom."
U odgovoru smo, navode u ovoj stranci, obaviješteni da se nekoliko profesora žalilo, ali da su sve žalbe proglašene neosnovanim, te da je izbor Ćeranića u zvanje vanrednog profesora konačan.
"Znači, imamo stav Univerziteta u Banjaluci da su žalbe po odlukama kojim je prekršen zakon neosnovane, što je potpuno skandalozno. Ne očekujemo od trenutnog rukovodstva Ministarstva za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo da se pozabavi ovim i sličnim pitanjima, jer su već dokazali da vode računa samo o interesu svoje stranke, ali sigurni smo da će veoma brzo PDP biti u mogućnosti da radi na pitanju stanja u visokom obrazovanju, ko, kako i zašto predaje na javnim Univerzitetima, kao i drugim anomalijama koje su i uočljive i javna tajna u radu visokoškolskih ustanova, kao što je korupcija. "
Politika
KONAKOVIĆ ŽESTOKO ODGOVORIO HDZ-u I BIVŠIM BORCIMA HVO-a: "Zašto Bošnjaci i Hrvati imaju isti broj pozicija kad nas ima tri puta više? Dok se grlite s Dodikom, sramotite vlastiti narod!"
Prije 10 min0
Vijesti
PRAVNI UDAR NA MINISTRA FINANSIJA BiH: Emir Suljagić podnio krivičnu prijavu protiv Srđana Amidžića
Prije 23 min0
Mini market
NEŠIĆ UPUĆO OŠTAR APEL CIK-u: "Odlaganje izbora u posljednji čas bio bi nedemokratski čin, pomjerite i kampanju, niko se neće sjećati onoga iz septembra"
Prije 31 min0
Politika
VARNICE IZ HERCEGOVINE: HSP BiH uputio novi zahtjev CIK-u, traže zabranu učešća DF-a na Općim izborima
Prije 52 min2
Politika
POLITIČKI OKRŠAJ DECENIJE U BANJALUCI: Igor Dodik i Draško Stanivuković oči u oči na izborima za NSRS
10. Avg. 20260
Politika
OPASNE MANIPULACIJE VOŽDA IZ LAKTAŠA: Crni dani su pred Republikom Srpskom, Milorad Dodik ovo krije od javnosti...
12. Avg. 20261
Politika
NENAD ČANAK ŠOKIRAO PRED KAMERAMA: „Ovako Mile Dodik - Srbin nepoznatog porijekla, priprema teren kada krene bježanija..."
Prije 3h0
Politika
ZAGONETNI IGOR CRNADAK: „Ne mogu vam reći više zbog zakonskih ograničenja...“
12. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.