Hronika
BEZ PROBLEMA: U Banjoj Luci uklonjena aviobomba iz Drugog svjetskog rata
04. Jan. 20230
Na lokaciji Agronomskog i prehrambenog tehnološkog fakulteta u naselju Rodoč, područje grada Mostara, pronađena je neeksplodirana avionska bomba iz perioda Drugog svjetskog rata, saopćeno je iz Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNK.
Hronika
31. Mar. 2021 31. Mar. 2021
0
Federalna uprava civilne zaštite, nadležna za humanitarno deminiranje i uništavanje mina i neeksplodiranih ubojnih sredstava, planira da 2. aprila 2021. u 9 sati započne iskopavanje neeksplodirane avionske bombe te da je najkasnije do 11.30 sati utovari.
“Obavještava se stanovništvo s navedene lokacije da poduzmu mjere predostrožnosti u radijusu od 500 metara (ukloniti sva parkirana vozila) u navedenom vremenu predviđenom za iskopavanje i utovar neeksplodirane avionske bombe”, navodi se u saopćenju.
Transport neeksplodirane avionske bombe izvršit će se 2. aprila 2021. u 11.30 sati rutom Rodoč, lokalnim putem do izlaska na magistralni put M-17, istim u pravcu Bijela.
“Obavještava se stanovništvo da će se na navedenoj ruti transporta avionske bombe, od strane nadležnih institucija, poduzeti određene sigurnosne mjere fizičkog osiguranja transporta”, saopćeno je iz Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNK.
Vijesti
VATRA SE PROŠILA, NE MOGU JE OBUZDATI: Evo kako iz zraka na jugu BiH izgleda veliki požar (VIDEO)
Prije 20 min0
Društvo
AKO JE OD DODIKA I PREVIŠE JE: Dok on komentariše Thompsona, a u RS-u najavljuju nastup negatora genocida u Srebrenici i to 11. jula
Prije 25 min0
Hronika
ADNANA ALIBABIĆA I DALJE NEMA: Napustio bolnicu prije 13 dana i od tada mu se gubi svaki trag
Prije 30 min0
Vijesti
"DŽUVO KOLIKO KOŠTA DRŽAVA I NAGODBA": Nebojša Vukanović prozvao direktora OSA-a pa poručio: "UDBA ovdje i dalje drži sve konce"
Prije 33 min0
Hronika
JEZIVA SCENA U SUSJEDSTVU: Odjekuju eksplozije, diže se gust dim, bit će proglašena VANREDNA SITUACIJA (VIDEO)
Prije 5h0
Hronika
U ZADRU PARKIRALI AUTO BEOGRADSKIH TABLICA: Napravili su im nezamislivo
05. Jul. 20250
Hronika
UŽAS U HRVATSKOJ U RANO JUTRO: Majka ubijena, otac se bori za život, u toku je velika potraga za...
Prije 15h0
Hronika
U TURSKOJ ZAVRŠIO I U PRITVORU: Andrej Jović iz BiH godinama doživljava pakao na granicama jer je njegove lične podatke "prisvojio" ubica narkoklana
04. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.