Sport
NIKADA NIKO KAO EDIN DŽEKO: Kapiten "Zmajeva" među elitom, ispisao povijest...
10. Sep. 20251
Edin Džeko (35) mogao bi na kraju aktuelne sezone napustiti Rim, javlja italijanska "Gazzetta dello Sport".
Sport
23. Apr. 2021 23. Apr. 2021
0
Džeko je ranije imao nesuglasica s trenerom Paulom Fonsecom, ali se ubrzo situacija poboljšala i njih dvojica danas imaju sasvim korektan odnos. Međutim, 35-godišnji Džeko nije više nezamjenjiv na Olimpicu, štaviše, Španac Borja Mayoral skoro da dobija veći prostor za igru od Bosanca.
Edin nije na nivou kao prije pa je ove sezone na skromnom golgeterskom učinku. Postigao je "samo" sedam golova u 23 meča u Seriji A, dok je još četiri gola dodao u Evropskoj ligi. Ukupno je Dijamant u svim takmičenjima odigrao 32 meča i postigao 11 golova uz dvije asistencije.
Definitivno može i mora bolje, mada Edin na sve načine doprinosi rezultatima Rome, koja igra polufinale Evropske lige, iako joj u Seriji A ne cvjetaju ruže i prve četiri pozicije izgledaju kao nemoguća misija za "Vučicu".
"Gazzetta" tvrdi da će Džeko u ljeto, bez obzira na to kako se sezona završi, napustiti Olimpico, a kako će na taj način Roma uštedjeti 7,5 miliona eura u budžetu, koje po ugovoru svake sezone dobija bh. reprezentativac. Roma planira da osvježi tim, dovede neke mlađe igrače, a ujedno u vrijeme teške krize izazvane pandemijom koronavirusa, napravi rezove i smanji proračun.
Tridesetpetogodišnji Džeko će sasvim sigurno odigrati još dvije-tri sezone do kraja igračke karijere, a pitanje je gdje bi u ljeto mogao prijeći. Spominje se Inter, tradicionalno, ali i neke daleke destinacije, poput Kine, Ujedinjenih Arapskih Emirata i slično, baš kao i Turska, koja je u posljednje vrijeme sve atraktivnija i sve privlačnija za velike evropske nogometne zvijezde.
Sport
NIKADA NIKO KAO EDIN DŽEKO: Kapiten "Zmajeva" među elitom, ispisao povijest...
10. Sep. 20251
Sport
EDIN DŽEKO ISPISUJE HISTORIJU: 70 golova za reprezentaciju BiH, iza sebe ostavio dvije velike legende
07. Sep. 20250
Sport
DŽEKO IZNENADIO SVE: "Imao sam velikih problema, nadam se da je to sada sve iza mene..."
29. Avg. 20250
Sport
O NJEMU BRUJI ITALIJA: Velemajstor - Edin Džeko blista i u 40. godini života...
29. Avg. 20250
Politika
PROFESOR USTAVNOG PRAVA MILAN BLAGOJEVIĆ: "Jučer su se jasno vidjele pogubne posljedice pogrešne politike Milorada Dodika...!"
Prije 30 min0
Vijesti
AMBASADA NJEMAČKE U BiH REAGOVALA NA DODIKOVE IZJAVE IZ MOSKVE: "Ponovo neprihvatljiva i uvredljiva historijska poređenja"
Prije 31 min0
Vijesti
ZAGREBAČKI SUSRETI ČOVIĆA I PLENKOVIĆA: "Ostajemo čvrsto ujedinjeni, djelujući na dobrobit prava i..."
Prije 33 min0
Hronika
NEVJEROVATAN SNIMAK IZ MOSTARA: Pogledajte kako nabujala Neretva odnosi drveni most ispod Starog mosta (VIDEO)
Prije 36 min0
Sport
BARBAREZ IZNENADIO SVE: Uoči utakmice a Austrijom, na tribine poslao napadača i stopera...
09. Sep. 20250
Sport
NAKON NEZABILJEŽENE BLAMAŽE NA MARAKANI: Piksi Stojković dobio neugodno pitanje, mediji u šoku...
10. Sep. 20251
Sport
"TAKO I TREBA...": Zlatko Dalić komentirao natpis na transparentu na tribini s crnogorskim navijačima...
09. Sep. 20251
Sport
UOČI OKRŠAJA U ZENICI AUSTRIJSKI MEDIJI OTKRILI EKSKLUZIVU: Umjesto u Italiji, Džeko je mogao zaigrati u slavnom austrijskom klubu, ali...
09. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.