ZAHUKTAVA SE: Održan prvi sastanak opozicionih stranaka iz FBiH i RS-a

U Sarajevu je u srijedu održan prvi sastanak predstavnika NiP-a, Naše stranke, SDS-a, PDP-a i DNS-a. Na sastanku koji je održan u Parlamentu BiH, razgovarano je o najavljenoj saradnji ovih stranaka na općim izborima naredne godine. Kako je za N1 rekao Predrag Kojović, predsjednik Naše stranke, pregovori će biti nastavljeni i u narednom periodu.

  • Politika

  • 06. Maj 2021  06. Maj 2021

  • 4

“To je bio prvi sastanak, dogovorili smo da nastavimo razgovarati. Razmijenili smo stavove o aktuelnim dešavanjima i kroz to se vidjelo da o mnogim konkretnim problemima s kojima se suočava BiH, imamo iste ili slične stavove. Ono oko čega smo se složili je da su svim građanima BiH potrebni mir, ekonomski napredak i stvaranje pozitivne, konstruktivne, a ne destruktivne političke atmosfere”, rekao je Kojović.

Govoreći o ciljevima sastanka, kazao je kako su željeli vidjeti “ima li političke volje i hrabrosti za nastavak razgovora”.

“Ja vjerujem da je to jedini i najbolji put da BiH krene naprijed, da se ljudi prestanu brinuti o ratovima, mirnim razdruživanjima i non-paperima i da se fokusiramo na rješavanje konkretnih problema oko kojih imamo saglasnost”, zaključio je Kojović.

Sastanku su, osim Kojovića, prisustvovali i Elmedin Konaković, Mirko Šarović, Branislav Borenović i potpredsjednik DNS-a Dane Malešević.

Komentari - Ukupno 4

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...