OBAVEZE ISPUNJENE: "Elektroprivreda BiH" uplatila 8,9 miliona KM za...

Javno preduzeće "Elektroprivreda BiH" uplatilo je 8,9 miliona KM za isplatu doprinosa i otpremnina za 202 uposlenika rudnika, koji su zaključno sa 31. majem 2021. godine stekli uslove za penzionisanje.

  • Ekonomija

  • 16. Jun. 2021  16. Jun. 2021

  • 0

Time je "Elektroprivreda" ispunila obaveze iz člana 2 Sporazuma o nastavku restrukturiranja rudnika Koncerna EPBiH, potpisanog 19. maja ove godine sa Sindikatom radnika rudnika Federacije BiH, i ugovora zaključenih s rudnicima Kreka, Kakanj, Breza, Zenica, Đurđevik i Abid Lolić, prenosi Fena.

Sredstva su doznačena za isplatu doprinosa i otpremnina za 61 radnika RMU Zenica, 43 radnika RMU Kakanj, 36 radnika RU Kreka, 35 radnika RMU Breza, 19 radnika RMU "Abid Lolić" i osam radnika RMU Đurđevik.

Odobrena su i sredstva u iznosu od 2,6 miliona KM za deblokadu računa RMU Zenica, blokiranog zbog tužbi pokrenutih od 66 radnika ovog rudnika.

"Elektroprivreda BiH" nastavlja s ispunjavanjem obaveza iz Sporazuma o nastavku restrukturiranja rudnika i predani odnos u spašavanja rudnika očekuje i od drugih partnera u ovom procesu, prije svega od uposlenika rudnika i Sindikata, saopćeno je iz Službe za komunikacije JP "Elektroprivreda BiH".

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...