VRATIMO SE U REALNOST: "Ne vidim oporavak novog Aluminija u Mostaru"

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije FBiH Nermin Džindić izjavio je danas nakon sjednice Vlade FBiH u Mostaru da ne vidi oporavak novog Aluminija, te da je realnost u tom preduzeću daleko od spektakularnih najava.

  • Ekonomija

  • 08. Jul. 2021  08. Jul. 2021

  • 0

Džindić je naglasio da proces preuzimanja, najma ili pokretanja proizvodnje od onakvih spektakularnih najava u odnosu na dešavanja koja jesu, nije jedno s drugim kompatibilno, prenose Vijesti.ba.

"Mislim da će i proces finansijske konsolidacije pokazati da ovo privredno društvo u ovakvom načinu rada i ovakvom obliku poslovanja ne može nastaviti rad" - rekao je novinarima Džindić.

Pojasnio je da će u svom uredu u Sarajevu u utorak s početkom u 11 sati imati sastanak s predstavnicima uprave i Nadzornog odbora na kojem će biti razmatrani naredni koraci.

"Nažalost, ne vidim oporavak primjenom ili bez primjene finansijske konsolidacije, takav model da se proizvodi sa gubitkom je neupotrebljiv i neekonomičan", poručio je Džindić.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...