Društvo
NASTAVAK SLIJEDI: Novi disciplinski postupak protiv Gordane Tadić počinje krajem januara 2023. godine
22. Nov. 20222
"To što je Izetbegović iznio, dato je u pragmatične političke svrhe i navodi koje je iznio, nisu tačni", kazao je Vlado Adamović.
Društvo
27. Jul. 2021 27. Jul. 2021
2
Vlado Adamović, advokat Gordane Tadić, komentarisao je izjavu lidera SDA Bakira Izetbegovića o smjeni glavne tužiteljice Gordane Tadić.
Adamović je kazao da izjava Izetbegovića "predstavlja pritisak na rad Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV)", a posebno na "Drugostepenu disciplinsku komisiju", koja, pojašnjava, treba da se očituje o odluci Prvostepene disciplinske komisije, na koju je najavio žalbu.
Podsjetimo, Bakir Izetbegović je, komentarišući smjenu Gordne Tadić, rekao da je imao primjedbu na njen rad i da se "vidi iz aviona da se to Tužilaštvo bavilo isključivo Bošnjacima".
- To što je Izetbegović iznio, dato je u pragmatične političke svrhe i navodi koje je iznio, nisu tačni - izjavio je Adamović za Srnu.
Dodao je da im je dostavljena odluka Prvostepene disciplinske komisije i da će se žaliti na tu odluku.
- Po meni je obrazloženje suprotno izreci i žalićemo se - poručio je Adamović, piše "Oslobođenje".
Podsjetimo, Gordana Tadić razriješena je dužnosti glavne tužiteljice Tužilaštva BiH i ostat će samo državna tužiteljica.
Društvo
NASTAVAK SLIJEDI: Novi disciplinski postupak protiv Gordane Tadić počinje krajem januara 2023. godine
22. Nov. 20222
Mini market
ODRŽANO PRIPREMNO ROČIŠTE: Novi disciplinski postupak protiv Gordane Tadić počinje krajem...
22. Nov. 20221
Vijesti
NISU JOJ POVRIJEĐENA PRAVA: Ustavni sud BiH odbio apelaciju smijenjene glavne državne tužiteljice Gordane Tadić
26. Maj 20226
Mini market
VISOKO SUDSKO I TUŽILAČKO VIJEĆE SE OGLASILO O GORDANI TADIĆ: Razlog smjene nije ocjena rada nego utvrđena disciplinska odgovornost
22. Apr. 20220
Sport
BARBAREZ IMA PRILIKU KARIJERE: Bosna i Hercegovina nikada nije pobijedila Katar, jedanput je igrao protiv njih...
Prije 12 min0
Hronika
"NE MOGU ŠUTJETI KAD SE NEKOME PRIJETI UBISTVOM...": Majka mladića kojem je oteta i zapaljena zastava s ljiljanima otrkila sve...
Prije 18 min0
Regija
UPOZORENJE IZ BRUXELLESA: „Ovo je skandalozno, Vučić i odgovorni snose tešku političku i moralnu odgovornost...“
Prije 28 min0
SP 2026
ZLATKO DALIĆ STAO PRED KAMERE: "Bio sam ljut, uništavale su nas..."
Prije 46 min0
Društvo
INCIDENT U BIHAĆU: Radnici "Crvene jabuke" dobili prijetnje otkazom zbog dresova Bosne i Hercegovine
21. Jun. 20261
Društvo
DIREKTOR TELEVIZIJE SARAJEVO ŠOKIRAO JAVNOST: "Duška Jurišić je dala otkaz radniku dok je bio na bolovanju, ALI TU NIJE STALA...!"
Prije 15h0
Društvo
KULT ZLOČINCA UMJESTO ŠKOLA I RADNIH MJESTA: Kalinovik kao simbol propuštene budućnosti
22. Jun. 20260
Društvo
"NIJE LAKO": Nakon 25 godina, Amela se s porodicom vraća iz Njemačke
Prije 12h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.