Hronika
"DOBRO JE ZATRESLO; KAO EKSPLOZIJA...": Zemljotres uznemirio građane u susjedstvu...
Prije 15 min0
Matthew Palmer, specijalni izaslanik SAD-a za izbornu reformu u BiH susreo se danas ponovo sa bh. političarima u Sarajevu.
Politika
01. Okt. 2021 01. Okt. 2021
2
Jedan od učesnika sastanka, predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić objavio je na društvenim mrežama da je "u igri mnogo više od Izbornog zakona".
Njegovu objavu prenosimo u nastavku:
"U IGRI JE MNOGO VIŠE OD IZBORNOG ZAKONA:
Ukoliko naši političari ne shvate da je američko medijatorsko uže spasa za postizanje kompromisnog dogovora o izmjeni Izbornog zakona zadnja šansa za stabilizaciju i sigurniju budućnost BiH, posljedice će biti nesagledive.
Do kraja godine će javnost i međunarodni partneri shvatiti ko su zaista vlastoljubivi populisti, sebični lideri i bolesni karijeristi koji javno ili tajno žele trojnu podjelu, a ko političari sa punom državničkom odgovornošću prema teškom historijskom izazovu i građanima.
I, kome su prioritet stabilna Bosna i Hercegovina, usklađeni međunacionalni odnosu, ekonomski razvoj, zaustavljanje cijepanja BiH, mir, regionalne i euroatlanske integracije ispred foteljaških ili ideoloških interesa.
Kompromis je majka svih uspjeha.
Imamo potentnu pregovaračku platformu. Hvala gospodi Palmeru i Nelsonu na njihovom izuzetnom trudu, diplomatskoj inovativnosti i iskazanoj upornosti."
(SB/Vijesti.ba)
Hronika
"DOBRO JE ZATRESLO; KAO EKSPLOZIJA...": Zemljotres uznemirio građane u susjedstvu...
Prije 15 min0
Politika
RADONČIĆ UZBURKAO DUHOVE: "Zatvori da pripreme ćelije iza oktobarskih izbora..."
Prije 21 min0
Vijesti
CRNADAK NAJAVLJUJE KRAJ DODIKOVOG REŽIMA: „Više od ovoga ne smijemo otkriti...“
Prije 31 min0
Evropa
LOŠE VIJESTI ZA UKRAJINU: Donald Trump iznenadio novinare u Bijeloj kući -"I nama trebaju..."
Prije 43 min0
Politika
ŽESTOKE REAKCIJE NA IZJAVE IZ BANJA LUKE: Cvijanović nazvala "Oluju" etničkim čišćenjem, iz HDZ-a 1990 joj brutalno odgovorili
04. Avg. 20262
Politika
BURNO U ŠIROKOM BRIJEGU: Čović pred samo obilježavanje "Oluje" udario rampu Lučiću
05. Avg. 20260
Politika
"VELIKI SKANDAL I NACIONALNO PONIŽENJE": Vukanović nemilosrdan nakon što su Vučićevi čuvari pognute glave napustili Bugojno
04. Avg. 20260
Politika
POLICIJA ENTITETA RS UŠLA U BUGOJNO, SALKIĆ UPOZORAVA: "Ovo nije bio slučajan upad"
05. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.