Zabava
ŠTA VAM PORUČUJE PODSVIJEST: Ovaj sanovnik Babe Vange smatra se najpreciznijim na svijetu
Prije 22 min0
Fotografija je vjerovatno nastala još za vrijeme rata, s obzirom na odjeću kojuje nosio Alija i grb Armije RBiH na ramenu.
Društvo
19. Okt. 2021 19. Okt. 2021
0
Nađa Berberović-Dizdarević na godišnjicu smrti svog djeda Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Republike Bosne i Hercegovine objavila je do sada rijetko viđenu fotografiju s djedom.
Fotografija je vjerovatno nastala još za vrijeme rata, s obzirom na odjeću kojuje nosio Alija i grb Armije RBiH na ramenu.
Nađa Berberović Dizdarević je inače historičarka umjetnosti i trenutno direktorica muzeja "Alija Izetbegović". Na lokalnim izborima 2020. godine pokušala je ući u političke vode kao kandidatkinja za općinsko vijeće. Ipak, nije uspjela u toj namjeri, piše Klix.
Tada je poručila da vjeruje u SDA koju je njen djed afirmisao.
Danas je na čelu muzeja koji godišnje posjeti veliki broj građana, a koji je posvećen životu i djelu njenog djeda.
Podsjetimo, Izetbegović je preminuo na današnji dan prije 18 godina, a sahranjen je na mezarju Kovači u Sarajevu.
Zabava
ŠTA VAM PORUČUJE PODSVIJEST: Ovaj sanovnik Babe Vange smatra se najpreciznijim na svijetu
Prije 22 min0
Politika
KONAKOVIĆ I JUTROS RAZOTKRIVA DODIKA: "Nisi dogovarao ništa sa mnom – nego si pao"
Prije 40 min0
Vijesti
VISOKA AMERIČKA DELEGACIJA DANAS U SARAJEVU: Na stolu pitanje Dodikovog povlačenja?
Prije 55 min0
Politika
DAMIR MAŠIĆ O STEVANDIĆU I VIŠKOVIĆU: “I preostala dva politička miša mekinjaša došunjala su se krišom pred pravosuđe”
Prije 1h1
Društvo
KOLUMNA ANDREJA NIKOLAIDISA: U Zagrebu smo u punom sjaju vidjeli estetiku političkog hrišćanstva. Pa ipak, Balkanom i dalje kruži bauk političkog islama
07. Jul. 20252
Društvo
IMA LI PRAVDE: Korisnici najnižih penzija u FBiH uvijek dobiju najmanje povećanje - "Mi tu ne možemo ništa"
07. Jul. 20250
Društvo
VOJIN PAVLOVIĆ UTIHNUO TEK PRED SUDOM: Kad pravosuđe konačno progovori protiv onih koji negiraju genocid (VIDEO)
08. Jul. 20251
Društvo
VUKANOVIĆ PRAVO U METU: "Da je Dino Merlin slavio zločince, danima bi grmjelo"
07. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.