Hronika
EKSPLOZIJA U ZENICI DOK ŽELJEZARA ČEKA SUDBINU NA SUDU: Radnik hitno prevezen na KCUS, uzrok se istražuje
Prije 20 min0
...velika poskupljenja.
Ekonomija
08. Nov. 2021 08. Nov. 2021
1
Prekomjeran uvoz vode i ostalih bezalkoholnih pića, skok cijena sirovina i energenata za proizvodnju, kao i prošlogodišnje zatvaranje sektora ugostiteljstva i hotelijerstva uslijed pandemije, samo su neki od problema sa kojima se suočavaju domaći proizvođači ovih pića, zbog čega će doći do vrtoglavog rasta cijena ovih proizvoda u BiH, prenosi Tuzlanski.ba.
Na te probleme upozorili su krajem prošle sedmice na sjednici Grupacije proizvođača bezalkoholnih pića i vode pri Vanjskotrgovinskoj komori BiH, kojoj su prisustvovale vodeće kompanije iz ove oblasti industrije, a čija je osnovna djelatnost proizvodnja bezalkoholnih pića i vode.
Na sjednici te grupacije, kako navode iz VTKBiH, diskutovano je i o nacrtu novog Zakona o PDV-u, kao i o prijedlozima realnog sektora u pravcu poboljšanja poslovnog ambijenta i rasterećenja privrede u oblasti indirektnih poreza.
Prema podacima UIO BiH, bezalkoholna pića i voda u BiH se najviše uvoze iz Srbije, Hrvatske i Slovenije, dok se ovi proizvodi iz BiH najviše izvoze u Hrvatsku, Crnu Goru i Srbiju.
Hronika
EKSPLOZIJA U ZENICI DOK ŽELJEZARA ČEKA SUDBINU NA SUDU: Radnik hitno prevezen na KCUS, uzrok se istražuje
Prije 20 min0
SP 2026
VRUĆE U TABORU BiH: Džeko se oglasio dan nakon iskazivanja nezadovoljstva na klupi, stigla i jaka objava selektora Barbareza (FOTO)
Prije 31 min0
Društvo
PRIMJER NAVIJAČKE ODGOVORNOSTI I MEDIJSKE NEODGOVORNOSTI: Otkrivamo šta se tačno desilo sa zastavom Srbije tokom utakmice između BiH i Katara...
Prije 39 min0
Politika
ZAŠTO JE DODIK BAŠ SADA IZVUKAO SNIMAK: Možda u oktobru i bude oboren s vlasti, zbog...
Prije 45 min0
Ekonomija
PRED OTVARANJE U BIH: Otkrivena tajna najvećeg promašaja u historiji poslovanja Lidla
23. Jun. 20260
Ekonomija
SARAJEVO BOGATIJE ZA JOŠ JEDNU PIJACU: Stiže moderno opremljena tržnica na 100 kvadratnih metara sa 12 tezgi
23. Jun. 20260
Ekonomija
BH. PODUZETNIK U AKCIJI: Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom kompanijom i povukao je s berze...
24. Jun. 20260
Ekonomija
SARAJEVO IZNENAĐUJE: Britanci objavili analizu troškova života u glavnim gradovima, evo zašto cijeli region gleda u BiH
24. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.