Kultura
DRAGAN BJELOGRLIĆ U SARAJEVU O ZLOČINU U GRADAČCU: "Moramo biti ujedinjeni, saučešće Bosni i Hercegovini" (FOTO)
15. Avg. 20230
Do sukoba je došlo u kafeu hotela „Ambasador“ u centru Niša.
Regija
26. Nov. 2021 26. Nov. 2021
1
Osnovno javno tužilaštvo u Nišu podiglo je optužni prijedlog protiv Dragana Bjelogrlića za krivično djelo nasilničko ponašanje član 344 stav 2 Krivičnog zakonika i predložilo kaznu zatvora od šest mjeseci zbog napada na Predraga Antonijevića.
Ova informacija potvrđena je za Telegraf.rs. Podsjećamo, Antonijević tvrdi da ga je Bjelogrlić počeo tući šakama 23. augusta ove godine u hotelu Ambasador u Nišu. Smatra da je to uradio jer ga je optužio za korupciju, ali i zato što mu smeta njegov film "Dara iz Jasenovca".
"Bjelogrlić je dok me je tukao ponavljao: 'J**ala te Dara iz Jasenovca'. On spada u grupu ljudi koji su se borili protiv snimanja tog filma, smetalo mu je što je film snimljen. Čak je držao i neke seminare za poslovne ljude, kako je sve to bilo pogrešno. Osim toga, postoji i činjenica da sam razotkrio njegovu korupciju, kojom se bavio u prethodnom razdoblju u vezi sa svojim aktivnostima u Filmskom centru Srbije, a koja je trenutno u Tužilaštvu, smatra se kaznenim slučajem", rekao je Antonijević.
"Žao mi je što se gospodin Antonijević pojavio, ne znam zašto, baš u trenutku kada sam imao dvije veličanstvene premijere, žao mi je što nisam izdržao da dostojanstveno ignorišem te njegove grozne provokacije, što sam dozvolio da ovo baci sjenku na ova dva bitna događaja koji su bili u Nišu. Žao mi je što sam to i uradio", rekao je Bjelogrlić nedugo nakon toga.
Bjelogrlić je zadržan u policiji zbog nasilničkog ponašanja, a ubrzo je pušten da se u daljem toku postupka brani sa slobode.
Kultura
DRAGAN BJELOGRLIĆ U SARAJEVU O ZLOČINU U GRADAČCU: "Moramo biti ujedinjeni, saučešće Bosni i Hercegovini" (FOTO)
15. Avg. 20230
Kultura
SNIMAT ĆE SE I U SARAJEVU: Nakon uspješnog filma stiže i serija o životu Tome Zdravkovića
07. Dec. 20220
Kultura
DRAGAN BJELOGRLIĆ NA OPTUŽENIČKOJ KLUPI: Glumcu će se suditi zbog napada na režisera Predraga Antonijevića
22. Feb. 20222
Estrada
ŽIVIO JE POSEBAN ŽIVOT: Prijateljica Tome Zdravkovića otkrila još jedan detalj iz života legendarnog pjevača
04. Jan. 20224
Gastro
MIRIŠU NA DJETINJSTVO I BAKIN ZAGRLJAJ: Keksi mekani iznutra, hrskavi izvana
Prije 14 min0
Sport
VEZNI IGRAČ: FK Borac predstavio pojačanje, novi fudbaler stiže iz Belgije
Prije 14 min0
Estrada
JELENA KARLEUŠA OPET ŠOKIRALA: Monstruozna izjava o studentskim blokadama u kojoj poziva na nasilje
Prije 24 min0
Svijet
NOVI RAT DVOJICE MOĆNIKA: Novinarka pitala Trumpa hoće li deportovati Elona Muska, uslijedio je šokantan odgovor
Prije 25 min0
Regija
AMBASADA SAD U SRBIJI IZDALA UPOZORENJE ZA SVOJE GRAĐANE: "Pripremite dovoljno vode i hrane"
28. Jun. 20250
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
30. Jun. 20250
Regija
TOPOVSKI UDARI, BAKLJE, PALICE... BEOGRAD GORI: Baš kao što je Vučić obećao, policija počela tuči demonstrante, stižu jezivi snimci... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.