HAOS NAKON UTAKMICE VILLAREALA I BARCELONE: Zbog sukoba u tunelu intervenisala policija, Emery bijesan na sudije

Barcelona je sinoć u dramatičnoj utakmici 15. kola La Lige pobijedila Villarreal u gostima 3:1, nakon što je bila u podređenom položaju najveći dio susreta.

• 28. Nov. 2021  28. Nov. 2021

• 0

Xavijeva ekipa povela je u 48. minuti golom De Jonga, ali domaćini su u 74. uspjeli izjednačiti golom Chukwuezea. Ipak, Depay je u 88. minuti iskoristio katastrofalnu reakciju Villarrealove obrane i zabio za 2:1, a Coutinho je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade realizirao penal za konačnih 1:3.

Domaćini su bili izuzetno nezadovoljni suđenjem. Da sudija nije imao baš najbolji dan vidjelo se već na početku utakmice kada je propustio dodijeliti crveni karton igraču Villareala nakon izuzetno grubog starta nad Busquetsom. Zatim je Barca imala dosta sreće jer je teško objasniti kako sudija utakmice u 7. minuti nije dosudio penal za domaćine nakon što je Gerard Pique rukom obranio udarac Danjume. Pique je uklizao u šut i u padu rukom, koja mu je bila iznad tijela, zaustavio loptu, a sudac je pustio da se igra nastavi bez da je išao pogledati snimku.

Domaćini su u drugom poluvremenu reklamirali i prekršaj na Raulu Albiolu u šesnaestercu, ali ponovo VAR nije bio konsultovan.

Emery: Zaslužujemo objašnjenje

Unai Emery bio je vidno ljut na suđenje nakon utakmice.

"Prezadovoljan sam pristupom mojih igrača, ali smo napravili pogreške koje ovakve ekipe ne opraštaju. No, suđenjem nisam zadovoljan jer smatram da su sudije utjecali na rezultat. Želim od nekoga objašnjenje zašto sudija nije išao pogledati nijednu od te dvije situacije. Piqueova ruka je bila vrlo očita, a rušenje Albiola je bilo sporno", rekao je Villarrealov trener i nastavio:

"VAR nije samo tehnika, kod tih situacija odlučuju i ljudi. Neko mora preuzeti odgovornost. Ja podržavam VAR, ali ne razumijem kako to funkcionira, jer su odluke stalno proturječne. Neko mi mora objasniti zašto taj penal nije dosuđen. Možda su ti ljudi zaspali. Siguran sam da se Barceloni to ne sviđa jer možda misle da su moćniji od drugih."

Internetska radiostanica Cope objavila je da je nakon utakmice došlo do naguravanja predstavnika Barcelone i Villarreala u tunelu. Domaćini su navodno tražili Xavija da mu objasne neke stvari pa je došlo do gužve, Cope tvrdi da je policija morala razdvajati sukobljene strane.