Estrada
SVJETSKI AS POBRAO SIMPATIJE NINE BADRIĆ: "Upoznali smo se na Hvaru, sjajna je osoba"
02. Apr. 20250
Srpski teniser Novak Đoković doputovao je ovog ponedjeljka oko podneva u Beograd pošto mu je zabranjeno učešće na Australien Openu nakon drame koja je trajala punih 13 dana.
Sport
17. Jan. 2022 17. Jan. 2022
6
Đokoviću nije usvojena žalba na odluku ministra za imigracije i zato je hitno deportovan iz Australije. Poznati srpski advokat Toma Fila poručio je da je njegov savjet da Novakov advokatski tim uloži žalbu, pošto mu prijeti opasnost zabrane ulaska u zemlju na tri godine.
"Oni su ga pozvali i imao je vizu za ulazak u zemlju. Koliki su sadisti pokazuje to da su ga 11 dana držali u hotelu koji služi kao zatvor i oduzeli mu telefon. Prema njemu su se ophodili kao da je migrant koji je gumenim čamcem iz Afrike doplivao u Australiju", poručio je Fila za "Telegraf".
Srpski advokat je dodao i da je Đoković morao da angažuje advokate po službenoj dužnosti i da za njih izdvoji 500.000 eura, a u to nije uračunat njegov pravni tim.
"Novaku i njegovom timu bih savjetovao da ulože žalbu na presudu jer ni jedna odluka nije jednostepena. Plašim se da će Novaka spriječiti da učestvuje i na Wimbledonu, US Openu i Roland Garrosu", rekao je Fila.
Poznati advokat dodaje da su vlasti u Australiji svoj "sadizam prema Novaku pokazali zbog narednih izbora i ogromnog broja zaraženih", dodajući da bi se neka bogatija zemlja od njih sigurno drugačije, odnosno bolje, ophodila prema najboljem teniseru svijeta.
U međuvremenu je postalo poznato da Novak Đoković neće moći da učestvuje ni na Roland Garrosu ako se ne bude vakcinisao, odnosno bez toga sada ne može ni na jedan Grand Slam.
U timu Novaka Đokovića su svjesni da bez primljene vakcine protiv koronavirusa da bi Đoković, kako sada stvari stoje, mogao ostati bez nastupa na bilo kojem Grand Slam turniru sezone. No, to nije sve. Izgleda kako bi aktualni najbolji teniser na svijetu mogao ostati i bez sponzora.
Prema podacima Forbesa, Đoković godišnje od sponzora zarađuje 30 miliona dolara, a četiri najveća su Peugeot, Hublot, Asics i Lacoste. Upravo je ovaj posljednji, francuska kompanija Lacoste, danas najavila kako će nakon događaja u Australiji obaviti razgovor s Đokovićem.
"Australske vlasti su poništile vizu Novaku Đokoviću, a kao rezultat toga on ne može nastupiti na Australian Openu. Čim je prije moguće stupit ćemo u kontakt s Đokovićem da razmotrimo sve događaje koji su pratili njegov boravak u Australiji", stoji u priopćenju koje je objavio Lacoste.
Đoković i Lacoste odavno surađuju, a prošle su godine produžili ugovor do 2025. godine. Prema pisanju svjetskih medija od francuske kompanije Đoković godišnje zarađuje 10 miliona dolara.
Estrada
SVJETSKI AS POBRAO SIMPATIJE NINE BADRIĆ: "Upoznali smo se na Hvaru, sjajna je osoba"
02. Apr. 20250
Sport
NOVAK ĐOKOVIĆ DOŠAO NA DERBI U POSEBNOM DUKSU: "Studenti su šampioni"
31. Jan. 20250
Sport
AUSTRALIAN OPEN: Neuništivi Đoković pobijedio Alcaraza i prošao u polufinale
21. Jan. 20250
Regija
OTAC UDARENE STUDENTICE SE ZAHVALIO ĐOKOVIĆU: Mediji u Srbiji brisali vijest
17. Jan. 20250
Svijet
AMERIČKI PUKOVNIK RASKRINKAO NATENYAHUA: "Izrael želi uvući SAD u rat! Profitirali su dok je Amerika krvarila"
Prije 14 min0
Politika
KROZ RS DEFILUJU "INVESTITORI" IZA KOJIH OSTAJU SAMO NEPLAĆENI RAČUNI: Da li su zvaničnici RS naivni ili...? (VIDEO)
Prije 17 min0
Svijet
DONIJETA ODLUKA: Poznato da li Amerika ulazi u rat protiv Irana!
Prije 21 min0
Vijesti
PREDSJEDNIK TRUMP SVE IZNENADIO: "Uskoro ćemo imati mir između Izraela i Irana!"
Prije 24 min0
Sport
ĐOKOVIĆ NEUGODNO IZNENADIO SRBE: Želi se preseliti, otpisao je Beograd
Prije 18h0
Sport
KAKO DODIK RAZDVAJA RS: Žele praviti nacionalni stadion?
13. Jun. 20250
Sport
ODŠTETA OGROMNA, A PLATA IMPRESIVNA: Na pomolu treći najskuplji transfer u historiji nogometa
13. Jun. 20250
Sport
BH. REPREZENTATIVAC PRED TRANSFEROM KARIJERE: Prvak Italije želi desnog beka reprezentacije BiH, ali ga traže još dva tima iz Serie A
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 6
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.