SPEKTAKL U AFRIČKOM KUPU NACIJA: Halilhodžićev Maroko dvaput gubio, pa se spasio u finišu i plasirao u osminu finala, pogledajte golove…

Maroko kojeg s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić se u osminu finala plasirao kao prvi u grupi sa sedam osvojenih poena, dok je Gabon u dalje takmičenje prošao sa druge pozicije osvojivši pet bodova.

• 19. Jan. 2022  19. Jan. 2022

• 0

Nogometaši Maroka i Gabona plasirali su seu osminu finala Afričkog kupa nacija, kao dvije prvoplasirane ekipe u Grupi C.

Maroko i Gabon su u posljednjem kolu grupne faze takmičenja odigrali neriješeno 2:2.

Poveo je Gabon golom Jima Allevinaha u 21. minutu, da bi izjednačenje Maroku donio Sofijane Boufal golom iz penala u 73. minutu. Gabon je ponovo poveo autogolom Nayefa Aguerda u 81. minutu, da bi konačan rezultat postavio Achraf Hakimi dva minuta kasnije.