Rat u zalivu
OŽIVLJAVANJE HORMUŠKOG MOREUZA: Protok brodova dostigao petinu predratnog nivoa nakon sporazuma
Prije 2h0
Švedska fintech kompanija Finshark će biti najvjerovatnije među prvim kompanijama u Bosni i Hercegovini koja će svoje poslovanje prilagoditi četverodnevnoj radnoj sedmici.
Ekonomija
22. Feb. 2022 22. Feb. 2022
0
Finshark je brzorastući startup koji se bavi open bankingom, a kojeg su osnovali Adnan Šporo i Alen Hasičević, porijeklom iz Bosne i Hercegovine. Sjedište je u Lundu (Švedska), dok se razvojni ured nalazi u Sarajevu.
Od juna do septembra 2022. godine, ova fintech kompanija pokreće probni period četverodnevne radne sedmice, navode u izjavi za BiznisInfo.
U sklopu probnog perioda, uposlenicima će biti plaćeno odsustvo za jedan dan, bez smanjenja plate ili povećanja tempa rada. Klijentima i poslovnim saradnicima će kompanija i dalje biti dostupna svih pet dana u sedmici.
Ideja jednog od osnivača Finsharka, Alena Hasičevića je da ovim potezom kompanija nagradi svoje uposlenike uz jasnu poruku da je Finsharku na prvom mjestu zadovoljstvo i zdravlje njihovih kolega.
Cilj uvođenja četverodnevne radne sedmice je smanjenje stresa i prevencija “burnout” sindroma kod uposlenika.
Sve dosadašnja istraživanja pokazuju da se uvođenjem četverodnevne radne sedmice povećava i produktivnost, a nakon probnog perioda iz ove firme će objaviti zaključke nakon čega će se donijeti strateška odluka o nastavku ovog modela rada, piše BiznisInfo.
Rat u zalivu
OŽIVLJAVANJE HORMUŠKOG MOREUZA: Protok brodova dostigao petinu predratnog nivoa nakon sporazuma
Prije 2h0
Svijet
"NAMJERNO SU UBIJALI DJECU": UN optužio Izrael za jezive zločine - pominje se i genocid
Prije 3h0
SP 2026
DALIĆ ŠOKIRAO SASTAVOM: Jedan od najboljih igrača ostao na klupi?!
Prije 3h0
SP 2026
NEUGODAN TRENUTAK PRED SVIJETOM: Engleski reprezentativac odbio pružiti ruku Thomasu Parteyu (VIDEO)
Prije 3h0
Ekonomija
PRED OTVARANJE U BIH: Otkrivena tajna najvećeg promašaja u historiji poslovanja Lidla
Prije 12h0
Ekonomija
NAKON PADA CIJENA NAFTE: Stručnjak za energetiku otkriva hoće li građani osjetiti pojeftinjenje?
21. Jun. 20260
Ekonomija
DOK JADRAN DIŽE CIJENE, TRI DESTINACIJE BILJEŽE TURISTIČKI BUM: Evo gdje se može ljetovati znatno jeftinije
21. Jun. 20260
Ekonomija
VELIKI PROJEKAT U BIH: Nova brza cesta donosi čak 13 mostova i tri tunela
22. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.