Vijesti
"LJUBAV JE ZAKON": "SB" ispred zgrade Parlamenta BiH, performansom najavljena Bh. povorka ponosa (FOTO)
Prije 24 min0
ASA Banka protekle je sedmice kupila Sberbank BH u FBiH čime je vratila stabilnost na tržištu i još jednom potvrdila da je naša i snažna.
Ekonomija
11. Mar. 2022 11. Mar. 2022
1
Na ovaj način, nastala je najveća domaća banka koja predstavlja jak oslonac i dugoročnog partnera svim bh. građanima i privredi.
Tim povodom, sinoć je u sarajevskoj Vijećnici održana svečanost kojoj su prisustvovale brojne visoke zvanice, partneri i klijenti obje banke. Prisutnima su se obratili domaćini koji su se zahvalili klijentima na povjerenju i podršci tokom prethodnog perioda, te naglasili važnost ovakve investicije za cjelokupno tržište.
„Spajanje dvije značajne bankarske institucije, ASA Banka i Sberbank BH, predstavlja historijski važan ekonomski događaj za naše građane, za našu privredu ali i za našu domovinu Bosnu i Hercegovinu. Buduća banka sa preko 300 mio kapitala, preko 2.5 milijarde aktive, 700 zaposlenih, postaje treća najveća banka na tržištu. Uvjereni smo da će naša zajednička filozofija pružiti dugoročnu vrijednost za naše dioničare, zaposlenike, klijente i lokalnu zajednicu,“ izjavio je direktor Sberbanke BH Jasmin Spahić.
ASA Banka je vodeća domaća banka i dio poslovnog sistema ASA Group, a spajanjem sa Sberbank BH napravit će značajan iskorak na ukupnom bh. tržištu.
„Akvizicijom Sberbank BH, ASA Banka potvrdila je opredjeljenost da gradi državu na stabilnim i sigurnim temeljima. Istovremeno, ovo je ogroman iskorak unutar bankarskog sektora gdje smo potvrdili da je za nas BiH više od tržišta i nastavljamo zajedno sa našim klijentima graditi stabilnu državu. Sve ovo ne bi bilo moguće bez podrške naših partnera i klijenata, te ogromne agilnosti regulatora. ASA Banka nastavlja svoju misiju kroz unapređenje sveukupne ponude uz visok stepen kvaliteta, a sve to utemeljeno na domaćem kapitalu“, izjavio je tokom obraćanja predsjednik Uprave ASA Banke Samir Mustafić.
Ovaj događaj bio je prilika za druženje i razgovor o trenutnim aktivnostima, te budućim planovima razvoja u cilju jačanja domaćeg finansijskog sektora, saopćeno je iz ASA banke.
Vijesti
"LJUBAV JE ZAKON": "SB" ispred zgrade Parlamenta BiH, performansom najavljena Bh. povorka ponosa (FOTO)
Prije 24 min0
Evropa
PUTIN POSTAVIO EKRANE ZA PRENOS VOJNE PARADE UZ GRANICU SA ESTONIJOM: Estonci uzvratili transparentom... (FOTO)
Prije 33 min0
Vijesti
PUTINOV GOVOR U MOSKVI: „Istina i pravda su na našoj strani"
Prije 35 min0
Estrada
JELENA ROZGA OTKRILA DETALJE NOVE VEZE: Kako izgledaju druženja porodica Huljić i Grašo?
Prije 55 min0
Ekonomija
KATASTROFA U PRELIJEPOM HERCEGOVAČKOM GRADU: Ugašena tekstilna industrija, svim radnicama uručene knjižice i poslane na biro
Prije 22h0
Ekonomija
PARA NA PARU: Najbogatiji čovjek u Goraždu vlasnik je ili suvlasnik čak pet kompanija koje ostvaruju najveću zaradu...
08. Maj 20250
Ekonomija
SKUPILI PARE: Danas isplata penzija u Republici Srpskoj, najniža pet i pol puta manja od najviše...
08. Maj 20250
Ekonomija
IMA VIŠE OD 1.200 ZAPOSLENIH: Jedan od najbogatijih Bosanaca u Hrvatskoj ulaže još 105 miliona eura
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.