SPEKTAKL U SEVILLI: Eintracht Frankfurt nakon maratonske borbe i penala osvojio Evropsku ligu! (FOTO, VIDEO)

Regularnih 90 minuta obračuna između Eintrachta iz Frankfurta i Rangersa iz Glazgova okončano je rezultatom 1:1.

• 18. Maj 2022  19. Maj 2022

• 0

Osvajač ovosezonskog izdanja Evropske lige, u finalu odigranom u Sevilji, odlučen je nakon izvođenja jedanaesteraca.

Poveli su Škoti u trenutku kada je njemački tim djelovao bolje na travnjaku stadiona Ramon Sanchez Pizjuan. Strijelac je bio Joe Aribo u 57. minuti, nakon što je iskoristio veliku grešku odbrane Eintrachta.

Izjednačio je Rafael Santos Borre nakon centaršuta Filipa Kostića u 69. minuti.

Rezultat se nakon toga nije mijenjao ni u produžecima, stoga se pristupilo pucanju penala.

Slavio je na kraju Eintracht i to nakon što je Aaronu Ramseyu šut odbranio Kevin Trapp u četvrtoj seriji. Posljednji jedanaesterac realizovao je Borre za veliko slavlje bundesligaša i njegove brojne navijače u Sevilji.

Za Eintracht je ovo drugi evropski trofej i ujedno ulaznica za Ligu prvaka naredne sezone.