Politika
ISAK OBJAŠNJAVA FIJASKO FUP-a U DUBAIJU: Kritičari su saradnici BIA-e, a najbolji specijalci ostali u Sarajevu
10. Feb. 20260
Federalna uprava policije danas je organizirala drugi koordinacijski sastanak, a u vezi početka online kampanje prevencije, čiji je cilj spriječiti tinejdžere i mlade na samoproizvođenje i dijeljenje neprimjerenih fotografija na društvenim mrežama.
Vijesti
19. Maj 2022 20. Maj 2022
1
Federalna uprava policije danas je organizirala drugi koordinacijski sastanak, a u vezi početka online kampanje prevencije, čiji je cilj spriječiti tinejdžere i mlade na samoproizvođenje i dijeljenje neprimjerenih fotografija na društvenim mrežama.
Sastanku su osim predstavnika Federalne uprave policije prisustvovali i predstavnici Ministarstva sigurnosti BiH, Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, kantonalnih ministarstava unutrašnjih poslova, Policije Brčko distrikta BiH, Regulatorne agencije za komunikacije BiH, Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i Centra za sigurni internet MFS – EMMAUS.
![]()
Učesnici na sastanku
FOTO: FUP
Svi učesnici sastanka su se obavezali da će u narednom periodu koliko bude trajala kampanja dati svoj doprinos u vezi sa promocijom, ali i planiranju i realizaciji efikasne saradnje relevenatnih institucija i organizacija na podizanju svijesti djece i mladih, roditelja, nastavnika, ostalih profesionalaca i građana Bosne i Hercegovine o nasilju u digitalnom okruženju.
![]()
Sa sastanka
FOTO: FUP
Federalna uprava policije je jedna od članica PEN-MP Mreže policijskih eksperata za nestale osobe u okviru Amber Alert Europe fondacije, a kampanja je započela imajući u vidu svakodnevnu izloženost djece štetnim sadržajima na internetu gdje se susreću i sa različitim oblicima prijetnji i ugrožavanja.
U okviru kampanje, Federalna uprava policije 23.5.2022. godine će organizirati panel diskusiju na temu prevencije širenja neprimjerenih fotografija djece i tinejdžera u digitalnom okruženju.
Politika
ISAK OBJAŠNJAVA FIJASKO FUP-a U DUBAIJU: Kritičari su saradnici BIA-e, a najbolji specijalci ostali u Sarajevu
10. Feb. 20260
Vijesti
PRESTIŽNO TAKMIČENJE: Specijalna policijska jedinica FUP-a predstavlja BiH u Emiratima
09. Feb. 20260
Vijesti
SEDAM GODINA BEZ DIREKTORA: Hoće li FUP naredne sedmice konačno dobiti novo rukovodstvo
05. Feb. 20260
Vijesti
OGLASIO SE FUP: Pojasnili okolnosti vezane za imenovanje novog v.d. direktora Aldina Sinanovića
30. Jan. 20260
Hronika
OPASNO SE ZALJULJALO: Novi zemljotres uznemirio građane Bosne i Hercegovine, epicentar u...
Prije 9 min0
Jeste li znali
MONSTRUOZNO: Ratni zločinac iz Foče silovao je, ubijao i terorizirao nesrpsko stanovništvo, a onda novi šok...
Prije 15 min0
Zabava
HIT NA INTERNETU: Procurio razgovor idealne žene i muškarca...
Prije 18 min0
Sport
DEVET DANA PRED ROĐENDAN: Najskuplji reprezentativac BiH ponovo u centru pažnje...
Prije 22 min0
Vijesti
MINISTARSTVO POTVRDILO: 1. mart je neradni dan, ali bez prenošenja na radnu sedmicu
16. Feb. 20260
Vijesti
IZNENAĐENJE I U MARTU: Evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih 15 dana...
17. Feb. 20260
Vijesti
UPOZORENJE ZA DIJASPORU: Ukoliko uskoro putujete u Bosnu i Hercegovinu, na granici ne smijete imati...
16. Feb. 20260
Vijesti
NAKON THOMPSONOVOG KONCERTA U ŠIROKOM BRIJEGU: Nevjerovatan istup Ilije Cvitanovića...
Prije 21h3
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.