Evropa
UKRAJINA PRONAŠLA NOVU SLABU TAČKU RUSIJE: Gori logistička mreža, trgovci zazivaju kraj rata
Prije 1 min0
Album je u fazi snimanja tri godine, sadrži 11 pjesama različitih rock stilova.
Kultura
28. Maj 2022 28. Maj 2022
0
Ovo je prvi najavni singl za debitantski album grupe Foxy Head koji će biti objavljen na jesen 2022. u izdanju sarajevke izdavačke kuće Sarajevo Disk.
Muziku i tekst za pjesmu potpisuje frontmen benda Sergio Slatinac, dok su za produkciju spota zaslužni basista i režiser Damir Pirić i direktor fotografije, Gorčin Zec. Ovaj dvojac također stoji iza već najavljenog dokumentarnog filma o grupi Foxy Head, te su za ovaj video do maksimuma iskoristili ambijent galerije Collegium Artisticum gdje je spot za pjesmu Ne treba mi razlog i sniman. Album je u fazi snimanja tri godine, sadrži 11 pjesama različitih rock stilova.
Ritam gitarista i osnivač benda, Zlatko Slatinac, kaže: "Album je sniman dvije godine jer bilo je mnogo prepreka, uključujući i lockdown zbog pandemije. Drago mi je što će album izaći za Sarajevo Disk, jer mislim da ova kuća iza sebe ima duboku historiju tako da postoji i ta emotivna nit između nas i Sarajevo Disk-a.’’
"Pjesma Ne treba mi razlog pjesma je svojevrsni vertikalni presjek cijelog albuma. Tekst je jednostavan i pristupačan, ima dosta melodije, slojeva, bek vokala, i mislim da je to naš potpis. Niko do sada nije uspio zaključiti na šta ga pjesma podsjeća, a dobili smo svakakve komentare, od toga da liči na Beatlese, Queen, pa sve do Black Crowes, i najiznenađujuće, Drugog Načina" - objašnjava autor Sergio Slatinac, navodi Radiosarajevo.ba.
Evropa
UKRAJINA PRONAŠLA NOVU SLABU TAČKU RUSIJE: Gori logistička mreža, trgovci zazivaju kraj rata
Prije 1 min0
Svijet
ŠEST IMENA U BORBI ZA VRH UN-a: Evo ko želi naslijediti Antonija Guterresa
Prije 12 min0
Sport
VELIKU SILU STVARA LAPORTA: Stiglo novo pojačanje u Barcelonu!
Prije 13 min0
Ekonomija
CRNO IM SE PIŠE: RS dobila od Amerikanaca kredit po kamati za zemlje trećeg svijeta
Prije 20 min0
Kultura
"DA SE OVO NIKADA NE PONOVI": Italijanski novinar nakon 30 godina javnosti otkrio potresna pisma djece iz opkoljenog Sarajeva (FOTO)
21. Jul. 20260
Kultura
NOVI MEĐUNARODNI USPJEH BH. KINEMATOGRAFIJE: Filmski projekat Aide Begić nagrađen u Turskoj
21. Jul. 20260
Kultura
"SB" NA LICU MJESTA: Sarajevo ponovo postaje centar filma, objavljena lista filmova koji ulaze u trku za nagrade (FOTO)
Prije 9h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.