Svijet
IZRAEL NAJAVIO NAJVEĆI PLAN ŠIRENJA NASELJA NA ZAPADNOJ OBALI: 350 miliona dolara za 61 novo naselje
Prije 23 min0
Ovu pozajmicu Fond je odobrio na osnovu odluke Vlade RS, kao njegovog vlasnika.
Ekonomija
01. Jun. 2022 01. Jun. 2022
0
Fond za razvoj i zapošljavanje Republike Srpske, kojim upravlja Investiciono razvojna banka (IRB) RS, odobrio je kompaniji "Prointer ITSS" pozajmicu od dva miliona KM, bez financijskog posrednika, a na osnovu odluke Vlade RS, saznaje portal "Capital".
U IRB-u su za "Capital" prije desetak dana potvrdili da je "Prointer" podnio zahtjev za pozajmicu u svrhu ulaganja u obrtna sredstva. Tada su rekli i da je u toku analiza i ocjena prihvatljivosti podnesenog zahtjeva.
Na pitanje koliki iznos je „Prointer“ tražio iz IRB-a do danas nije stigao odgovor.
Međutim, "Capital" saznaje da je ovoj kompaniji prije nekoliko dana odobrena pozajmica od dva miliona KM.
„Prointeru“ ni to neće zadovoljiti apetite za svježim novcem, jer su zvanično tražili znatno veću pozajmicu nego što im je sada odobrena.
Razlog zbog kojeg im nije odobren kompletan traženi iznos, prema informacijama Capitala, je taj što nisu imali obezbjeđenje za više od dva miliona KM.
Ovu pozajmicu Fond je odobrio na osnovu odluke Vlade RS, kao njegovog vlasnika.
Portal saznaje da je nedavno i "Kaldera company", koja je u većinskom vlasništvu "Prointera", tražila čak deset miliona KM od IRB-a, ali je njen zahtjev odbijen.
Kompanija "Prointer" poznata je po po milionskim poslovima sa Vladom RS vezanim za softverska rješenja, a prošlu godinu je završila sa ubjedljivo najvećim prihodima od svih IT firmi u RS-u.
Svijet
IZRAEL NAJAVIO NAJVEĆI PLAN ŠIRENJA NASELJA NA ZAPADNOJ OBALI: 350 miliona dolara za 61 novo naselje
Prije 23 min0
Šareni svijet
PRIVATNI AVION PABLA ESCOBARA PRETVOREN U AIRBNB SMJEŠTA: Pogledajte kako izgleda iznutra! (VIDEO)
Prije 31 min0
Hronika
NOVI FEMICID U BiH: Muškarac ubio suprugu iz lovačke puške, pa pokušao počiniti samoubistvo
Prije 39 min0
Rat u zalivu
TRUMP PONIZIO NETANYAHUA PRED CIJELIM SVIJETOM: „Bez mene bi Izrael bio rasporen“
Prije 44 min0
Ekonomija
ŠOKANTNE CIJENE ILI REALNOST?: Evo koliko četveročlana porodica mora izdvojiti za odmor u Neumu
20. Jun. 20260
Ekonomija
TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO: Građanima BiH će biti ukinut roaming s EU, ali tek nakon...
20. Jun. 20260
Ekonomija
NIJE NI ČUDO ŠTO BOSANCI I HERCEGOVCI MASOVNO ODLAZE U SLOVENIJU: Prosječna plaća i cijene hrane govore sve...
Prije 14h0
Ekonomija
SUNOVRAT MOSTARSKOG GIGANTA: Kako je "Aluminij" pao u dugove i gdje su nestale stotine miliona eura...
19. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.