Estrada
SVJETSKI AS POBRAO SIMPATIJE NINE BADRIĆ: "Upoznali smo se na Hvaru, sjajna je osoba"
02. Apr. 20250
Treći teniser svijeta se ovom titulom izjednačio sa legendarnim Peteom Samprasom na vječitoj listi sa po sedam osvojenih Wimbledona.
Sport
10. Jul. 2022 10. Jul. 2022
0
Srbijanski teniser Novak Đoković četvrti put zaredom, a sedmi put u karijeri osvojio je naslov wimbledonskog pobjednika svladavši u današnjem finalu Australca Nicka Kyrgiosa sa ukupnih 3:1 (po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 7:6).
Treći teniser svijeta se ovom titulom izjednačio sa legendarnim Peteom Samprasom na vječitoj listi sa po sedam osvojenih Wimbledona.
Đoković je trofeje osvajao i 2011., 2014., 2015., 2018., 2019. i 2021. godine.
Treba istaći da se 2020. turnir nije igrao zbog pandemije COVID-19.
Što se tiče samog današnjeg meča, Kyrgios (40. reket svijeta) sjajno je otvorio finale i osvojio prvi set (6:4), te došao u vodstvo od 1:0.
Australac je u prvom setu pokazao da je psihički izuzetno spreman za današnji finalni okršaj, a Đokoviću nije dozvolio nijednu break priliku te je gotovo savršeno osvajao gemove na svoj servis.
U drugom setu Đoković je zaigrao mnogo bolje u igri na svoj servis, počeo je bolje "čitati" igru Australca, te drugi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.
Treći set su obilježili sigurni servisi oba tenisera, ali Đoković je došao do vodstva od 5:4, te na kraju osvojio i set.
Gledali smo neizvjestan četvrti set, Kyrgios je vodio sa 6:5, ali je Đoković sjajnom igrom došao do tie-breaka te na kraju slavio sa 7:6.
Đokoviću je ovo bio 21. trofej na Grand Slam turnirima.
Estrada
SVJETSKI AS POBRAO SIMPATIJE NINE BADRIĆ: "Upoznali smo se na Hvaru, sjajna je osoba"
02. Apr. 20250
Sport
NOVAK ĐOKOVIĆ DOŠAO NA DERBI U POSEBNOM DUKSU: "Studenti su šampioni"
31. Jan. 20250
Sport
AUSTRALIAN OPEN: Neuništivi Đoković pobijedio Alcaraza i prošao u polufinale
21. Jan. 20250
Regija
OTAC UDARENE STUDENTICE SE ZAHVALIO ĐOKOVIĆU: Mediji u Srbiji brisali vijest
17. Jan. 20250
Svijet
SVJEDOCI PUCNJAVE U WASHINGTONU: "Ubici smo donosili vodu, smirivali ga..."
Prije 7 min0
Društvo
TUŽILAŠTVO RASPOLAŽE SA DVIJE ADRESE: Suđenje Miletu Ujiću za zločine u Rogatici, pred Apelacionim vijećem Suda BiH...
Prije 8 min0
Hronika
KRAJ DRAME U SARAJEVU: Nestala djevojčica pronađena u tramvaju
Prije 11 min0
Kultura
"PRVI PUT OD NAŠEG DJETINJSTVA...!": Emotivan oproštaj Željka Pervana od prijatelja Mladena Horvata
Prije 18 min0
Sport
BARBAREZ GA NIJE ZVAO: Reprezentativac BiH proslavio naslov prvaka u Ligi petice, pa oduševio sve...
20. Maj 20250
Sport
O NJEMU BRUJI AUSTRIJA: Potencijalni reprezentativac BiH odbio Engleze, karijeru nastavlja u...
Prije 14h0
Sport
SVE JE GOTOVO: Real Madrid donio odluku o Luki Modriću, u subotu je...
Prije 10h0
Sport
TUŽNA SLIKA NOGOMETA U BOSNI I HERCEGOVINI: Bivši bh. premijerligaš pred gašenjem - "Milost nam ne treba"
20. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.