Vijesti
PRIMANJE MITA I PRANJE NOVCA: Podignuta optužnica protiv bivšeg hrvatskog ministra Vilija Beroša i još sedam osoba
Prije 11 min0
"BiH nije i nikada neće biti bošnjačka država", rekao je Ivan Vukadin.
Mini market
05. Sep. 2022 05. Sep. 2022
45
Sjajan uspjeh košarkaške reprezentacije BiH, koja je jučer na Eurobasketu savladala aktualnog europskog prvaka Sloveniju, određeni nedobronamjerni društveni i politički akteri nastoje uvaljati u blato nacionalističkih narativa i ideologija u kojima se oni jedino uspješno snalaze i pronalaze.
Ovaj put su za oglašavanje izgovor pronašli u navijačkom dekoru u sportskoj dvorani u Kolnu. Nakon Milana Tegeltije i Branimira Galića, posljednji se javio premijer Kantona 10 Ivan Vukadin, inače lider Hrvatskog nacionalnog pomaka i član predsjedništva Hrvatskog narodnog sabora.
"Pobjedu košarkaške reprezentacije pozdravljam i dečkima čestitam na uspjehu, ali je bizarno vidjeti prizore ratnih zastava Armije na slavlju nakon utakmice. Ne znam kako oni koji se koriste takvim simbolima očekuju da će jedan Hrvat ili Srbin navijati za reprezentaciju koja se kiti obilježljima Armije RBiH. Ako žele bošnjačku reprezentaciju neka je napravljena na svojih 23 posto, a ako žele reprezentaciju za koju će svi u BiH navijati onda se ne smiju ponašati kao što se ponaša političko Sarajevo. BiH nije i nikada neće biti bošnjačka država", rekao je Ivan Vukadin.
A kako se Vukadin ponaša tamo gdje ima moć, gdje je premijer!? Prema presudi Ustavnog suda FBiH neustavnim je proglašen grb, zastava i naziv "Herceg-bosanska županija". Premijeru Vukadinu ta presuda očito ništa ne znači niti ga obavezuje, a u to se možete uvjeriti iz narednih fotografija.
Vukadin održava sjednicu pod neustavnim grbom Kantona 10 (Foto: Arhiva)
Zvanična stranica Kantona 10 i dalje nosi neustavan naziv (Foto: Screenshot)
(SB)
Vijesti
PRIMANJE MITA I PRANJE NOVCA: Podignuta optužnica protiv bivšeg hrvatskog ministra Vilija Beroša i još sedam osoba
Prije 11 min0
Regija
ŠTA ĆE DRŽAVA KOJA GA JE PODRŽALA: Sprema se krivična prijava protiv Thompsona i "Za dom spremni"
Prije 12 min0
Regija
STATISTIKA LOŠ POKAZATELJ SEZONE NA JADRANU: “Gdje su vam ti gosti?”
Prije 14 min0
Hronika
PRED BROJNIM PROLAZNICIMA: Član Kavačkog klana likvidiran u centru Barcelone, ubica mu prišao s leđa i ispalio više hitaca
Prije 23 min0
Mini market
KRENUO U HRVATSKU: Državljanin BiH na granici kažnjen sa nevjerovatnih 12 hiljada eura, evo šta je učinio... (FOTO)
Prije 17h0
Mini market
DODIKOV SPECIJALAC ZA PODIZANJE TENZIJA: Nedeljko Elek spomenuo Srebrenicu, ovakve reakcije iz Republike Srpske nije očekivao...
Prije 5h0
Mini market
VASKOVIĆ UZBURKAO DUHOVE: „Dodik rascijepio državu, jedan distrikt je Brčko, a drugi bi postao Sarajevo...“
14. Jul. 20250
Mini market
PROPUSTILI SMO SVE ŠANSE ZA PROMJENU SISTEMA: Spavajte mirno, Dejtona 2 neće biti
13. Jul. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 45
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.