Politika
DOK NA SLOBODU PUŠTA PLAĆENE UBICE I OKORJELE KRIMINALCE: Neustavni ministar Goran Selak najavljuje strože kazne...
Prije 27 min0
Sezona će početi 5. marta u Bahreinu.
Zabava
20. Sep. 2022 20. Sep. 2022
0
Rukovodstvo Formule 1 objavilo je danas kalendar takmičenja za 2023. godinu u kome su rekordne 24 trke.
U takmičarskom programu su nova trka u Las Vegasu, kao i trka u Kini, koja se poslije tri godine vraća u Formulu 1, prenio je Sky.
Kalendar takmičenja odobrili su Međunarodna automobilska federacija (FIA) i Savjet svjetskog moto sporta.
Sezona će početi 5. marta u Bahreinu, dvije nedjelje kasnije voziće se trka u Saudijskoj Arabiji, a 2. aprila u Australiji. Trka u Kini na programu je 16. aprila, u Azerbejdžanu 30. aprila, a u Majamiju 7. maja.
Dvije nedjelje kasnije voziće se trka za Veliku nagradu Emilije Romanje u Italiji, 28. maja u Monaku, 4. juna u Španiji, a 14 dana kasnije na programu je trka u Kanadi.
U julu će se voziti četiri trke - 2. jula u Austriji, 9. u Velikoj Britaniji, 23. jula u Mađarskoj, a 30. jula u Belgiji.
Poslije toga slijedi ljetna pauza, a šampionat će se nastaviti 27. augusta u Holandiji. Slijedi je trka u Italiji 3. septembra, zatim u Singapuru 17. septembra, a u Japanu sedam dana kasnije.
Trka u Kataru planirana je za 8. oktobar, u SAD za 22. oktobar, a u Meksiku za 29. oktobar.
Najbolji svjetski vozači takmičiće se u Brazilu 5. novembra, u Las Vegasu 18. novembra i to u subotu, prvi put od 1985. godine, a sezona će se završiti 26. novembra u Abu Dabiju.
"Prisustvo 24 trke u kalendaru svjetskog šampionata Formule 1 2023. godine je dodatni dokaz rasta i privlačnosti sporta na globalnom nivou. Dodavanje novih trka i zadržavanje tradicionalnih mjesta pokazuje da FIA dobro upravlja sportom", naveo je predsjednik FIA Mohamed Ben Sulajem.
(Beta)
Politika
DOK NA SLOBODU PUŠTA PLAĆENE UBICE I OKORJELE KRIMINALCE: Neustavni ministar Goran Selak najavljuje strože kazne...
Prije 27 min0
Društvo
NIŠTA VIŠE NEĆE BITI ISTO: Za manje od mjeseca dana počinje primjena novog sistema ulaska u Schengen, prijeti potpuni kolaps...
Prije 34 min0
Hronika
TRAGEDIJA U SUSJEDSTVU: Napio se, pao s balkona i poginuo na licu mjesta...
Prije 46 min0
Regija
VOJNI ANALITIČAR MARINKO OGOREC: Raspoređivanje ruskih raketnih sistema uz granicu predstavlja...
Prije 53 min0
Zabava
HIT NA INTERNETU: Vučić otišao kod vidovite Zorke da mu prorekne sudbinu, a onda mu je ona otkrila sve...
12. Sep. 20250
Zabava
HIT NA INTERNETU: Šta se dogodilo u Laktašima, nakon što je Dodik uveo sankcije Slovencima...
13. Sep. 20250
Zabava
SVAKA KUĆA IH JE IMALA, A DANAS VRIJEDE PRAVO BOGATSTVO: Nažalost, većina ih je bacila u smeće
Prije 11h0
Zabava
DOŽIVIO KLINIČKU SMRT I OTKRIO BIZARNU TAJNU: "Trajalo je samo nekoliko sekundi" (VIDEO)
Prije 19h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.