Društvo
ODLUKA JE PALA: Sud BiH ukinuo mjere zabrane Vatrešu, Kovačiću, Vučiću i Vukašinoviću...
25. Maj 20230
Miroslav Vrljičak i Vjekoslav Bošnjak su oglašeni krivim da su na način opisan u izreci presude postupajući suprotno odredbama Zakona o akcizama BiH i Zakona o PDV-u oštetili budžet BiH u iznosu od 673.827,87 KM.
Hronika
26. Okt. 2022
1
Sud Bosne i Hercegovine donio je prvostepenu presudu u predmetu Miroslav Vrljičak i drugi kojom su optuženi Vjekoslav Bošnjak i Miroslav Vrljičak oglašeni krivim za počinjenja krivičnog djela porezna utaja ili prevara.
Sud je optuženom Miroslavu Vrljičku izrekao kaznu zatvora u trajanju od dvije godine i, kao sporednu, novčanu kaznu u iznosu 15.000 KM. Optuženom Vjekoslavu Bošnjaku Sud je izrekao kaznu zatvora u trajanju od dvije godine i šest mjeseci i kao sporednu, novčanu kaznu u iznosu 20.000 KM.
Miroslav Vrljičak i Vjekoslav Bošnjak su oglašeni krivim da su na način opisan u izreci presude postupajući suprotno odredbama Zakona o akcizama BiH i Zakona o PDV-u oštetili budžet BiH u iznosu od 673.827,87 KM.
- Na osnovu članova 110. i 111. KZBiH, od optuženih Miroslava Vrljička i Vjekoslava Bošnjaka se oduzima imovinska korist pribavljena izvršenjem krivičnog djela u iznosu od 673.827,87 KM, koji iznos su optuženi dužni uplatiti u korist budžeta Bosne i Hercegovine u roku od deset mjeseci od dana pravomoćnosti presude - navodi se u saopćenju.
Na osnovu Zakona o krivičnom postupku BiH prema optuženom pravnom licu Trgotank d.o.o. Fojnica odbijena je optužba čime bi počinilo krivično djelo porezna utaja ili prevara.
Protiv ove presude dozvoljena je žalba Apelacionom odjeljenju Suda BiH u roku od 15 dana od dana prijema pismenog otpravka presude, saopćeno je iz Suda BiH.
Društvo
ODLUKA JE PALA: Sud BiH ukinuo mjere zabrane Vatrešu, Kovačiću, Vučiću i Vukašinoviću...
25. Maj 20230
Vijesti
SUD BiH: Hadžibajrićevom sinu, Karišiku i ostalima određen pritvor
12. Maj 20231
Hronika
ODLUKA SUDA BiH: Braći Karić, Zorniću i Selimoviću određen pritvor
17. Apr. 20230
Hronika
PRAVOSUĐU BOSNE I HERCEGOVINE POBJEGAO JOŠ JEDAN RATNI ZLOČINAC: Raspisana 172. potjernica
21. Mar. 20233
Svijet
RUSKI PARTIZANI JAVLJAJU: "Ubili smo ruskog pukovnika, ratovao je i u Jugoslaviji"
Prije 13 min0
Sport
NOVI PROBLEMI ZA HADŽIBEGIĆA: Rade Krunić upitan za Portugal i Luksemburg?
Prije 26 min0
Sport
POČELO SUĐENJE BIVŠEM REPREZENTATIVCU NIZOZEMSKE: Kako je slavni nogometaš švercovao drogu?
Prije 36 min0
Vijesti
PO POTJERNICI TUŽILAŠTVA BiH: Srbija Bosni i Hercegovini izručila Dragana Pejovića "Bosanca"
Prije 51 min0
Hronika
DETALJI TRAGEDIJE U BIH: Osman prije tri dana osuđen na kaznu od 7,5 godina, jučer pucao djevojci u glavu
04. Jun. 20230
Hronika
DETALJI SINOĆNJEG UBISTVA U KRAJINI: Presudio ubici svog brata, pa se predao policiji
Prije 14h4
Hronika
„UZEĆU PRAVDU U SVOJE RUKE“: Da li bh. krivično-pravosudni sistem od uzornih građana napravi ubice? (FOTO, VIDEO)
Prije 9h0
Hronika
SEKS AFERA TRESE BANJALUČKI FAKULTET: Asistent varao ženu sa studentkinjom, ona upala u njegovu kancelariju i...
04. Jun. 20231
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.