Ekonomija
NOVA VELIKA INVESTICIJA: Kompanija u vlasništvu najbogatijeg Hercegovca kupila udio u sarajevskoj firmi za 4,5 miliona KM
17. Feb. 20211
Prodato je oko 51 posto dionica, dakle većinski paket dionica ove kompanije.
Ekonomija
06. Dec. 2022
2
Jučer je obavljena transakcija vrijedna oko 9,5 miliona KM dionicama kompanije TP Distributivni centar Sarajevo.
Prodato / kupljeno je oko 51 posto dionica, dakle većinski paket dionica ove kompanije.
Ko je kupio, a ko prodao dionice bit će poznatno naknadno.
Riječ je o kompaniji čiji je najveći dioničar Bingo Tuzla sa 43 procenta. Violeta iz Gruda ima 24,5 posto a Denix Srebrenik oko 20 posto.
Podsjetimo, Bingo je nedavno objavio ponudu za preuzimanje svih dionica po cijeni od 27 KM po dionici, ali su to dioničari odbili. Današnja transakcija je obavljena po cijeni od 56,52 KM po dionici.
Stoji li iza ove transakcije Bingo – saznat ćemo uskoro.
Evropa
PRVI PUT OD POČETKA RATA: U petak samit EU - Ukrajina
Prije 13 min0
Evropa
BIVŠI EUROPARLAMENTARAC OTKRIVA: Ovo je razlog zbog kojeg se Mađarska potajno nada ruskoj pobjedi u ratu s Ukrajinom...
Prije 25 min0
Hronika
STRAVIČNI PRIZORI S LICA MJESTA: Vozač Audija poginuo u saobraćajnoj nesreći kod Kalesije...
Prije 32 min0
Društvo
DOBRO SU SE SJETILI: U centru Mostaru konačno uklonjen grafit s govorom mržnje prema...
Prije 45 min0
Ekonomija
TEŽAK UDARAC ZA PORODICU DODIK; NJEMAČKI SAP I ZVANIČNO POTVRDIO: "Prekidamo saradnju sa Prointerom"
31. Jan. 20231
Ekonomija
BINGO SE OGLASIO O “PREUZIMANJU MCDONALD'SA U BIH”: Evo šta su kazali o tome...
30. Jan. 20231
Ekonomija
DŽAMBIĆ U VELIKOM NALETU: Bingo ulazi u naftni biznis
31. Jan. 20230
Ekonomija
FIRMA IGORA DODIKA: "Prointer" na korak do ugovora od 37 miliona maraka
30. Jan. 20233
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.