Hronika
ZAPRIJETILI RADNICI PIŠTOLJEM: Potvrđena optužnica za razbojništvo u zlatarskoj radnji u Saračima
21. Apr. 20250
Kako se spominje, predmet akcije SIPA-e su javne nabavke na KCUS-u.
Vijesti
07. Dec. 2022
3
Tužilaštvo Kantona Sarajevo potvrdilo je danas hapšenje četiri osobe u sklopu operativne akcije "Magnet" Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA).
"Po nalogu KTKS pripadnici SIPA-e su lišili slobode četiri osobe zbog krivičnog djela udruživanje radi činenja krivičnih djela u vezi sa zloupotrebom položaja ili ovlaštenja. Osobe lišene slobode sumnjiče se za zloupotrebe prilikom javnih nabavki u UKC-u tokom 2011. i 2012. godine. Nakon kriminalističke obrade u SIPA-i postupajućca tužiteljica odlučit će o daljnjim mjerama protiv osumnjičenih", navela je glasnogovornica Tužilaštva KS Azra Bavčić.
Naime, osumnjičeni su bivši direktor KCUS-a Faris Gavrankapetanović, bivši premijer Kantona Sarajevo Fikret Musić (SDP), bivši kantonalni ministar zdravstva Zlatko Vuković (SDP) i uposlenica KCUS-a Muvedeta Čedić Butmir.
Gavrankapetanović je bio na čelu KCUS-a skoro 12 godina, do 2012. godine. Musić (SDP) je obnašao funkciju kantonalnog premijera od 2011. do 2012. godine, a u istom periodu je Vuković bio na čelu Ministarstva zdravstva.
Policijski službenici SIPA-e danas su, u sklopu ove operativne akcije, na području Sarajeva započeli pretrese stambenih i pomoćnih objekata i pokretnih stvari na više lokacija, saopćeno je iz te policijske agencije.
Kako se spominje, predmet akcije SIPA-e su javne nabavke na KCUS-u.
Hronika
ZAPRIJETILI RADNICI PIŠTOLJEM: Potvrđena optužnica za razbojništvo u zlatarskoj radnji u Saračima
21. Apr. 20250
Vijesti
NASTAVAK AKCIJE "KOVERTA": Uhapšen Ibrahim Obhođaš, evo za šta se sumnjiči
11. Apr. 20250
Vijesti
BURNO U SARAJEVU: Uhapšen predsjednik Komisije za procjenu vrijednosti nekretnina u Općini Novo Sarajevo
11. Apr. 20250
Hronika
KANTONALNI SUD POTVRDIO OPTUŽNICU: Almin Šećović i Talha Hurembegović optuženi za razbojništvo nad državljankom...
03. Apr. 20250
Regija
TOALET-PAPIR KAO ESENCIJALNA NAMIRNICA: Turisti u Hrvatskoj čak i njega donose u apartmane, cijene divlje
Prije 3 min0
Sport
SIMBOLIČNA PORUKA VUČIĆU: I Đoković nakon pobjede na Wimlbedonu "pumpao"
Prije 9 min0
Svijet
A RAT POSTAJE SVE ŽEŠĆI: SAD obustavila isporuku ključnih oružja Ukrajini
Prije 15 min0
Regija
VUČIĆ POTPUNO PLANUO: "Svi ćete biti pohapšeni! SVI!
Prije 23 min0
Vijesti
BORJANA KRIŠTO DOVEDENA PRED ZID: Mora imenovati Vukanovića...
30. Jun. 20252
Vijesti
DODIK NAPOKON OTKRIO "PAKLENI PLAN": "Kada mi je ambasador SAD Bond rekao da u budućnosti neće biti Srba u RS, htio sam ga baciti u jezero na mom imanju!"
Prije 18h3
Vijesti
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Napustio nas je prof. dr. Emir Solaković, veliki čovjek i vrsni hirurg
29. Jun. 20251
Vijesti
OGOLJENA RUŠILAČKA POLITIKA ZVANIČNOG BEOGRADA I BANJA LUKE: Ambasador BiH u UN-u Zlatko Lagumdžija za "SB" o 30. godišnjici obilježavanja genocida u Srebrenici, ali i o…
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.