Ekonomija
NAJBOGATIJI HERCEGOVAC: Petar Ćorluka dobio na sudu bivšeg gradonačelnika Splita...
06. Nov. 20250
Pored toga, jedan od najbogatijih Hercegovaca u vlasništvu ima i jedan hotel u centru Sarajeva, te starački dom u Grudama.
Ekonomija
08. Dec. 2022
1
Kompanije Violeta, Denix i Bony prodale su svoje udjele u firmi TP Distributivni centar Sarajevo za ukupno 9,5 miliona KM.
Ove firme zajedno su držale nešto preko 50 posto udjela u TPDC-u, a nakon prodaje u ponedjeljak nijedna od njih više nema dionica ove firme.
Bingo Tuzla ima 43 posto dionica sarajevske firme, no još uvijek nije poznato ko je kupac udjela, odnosno da li je Bingo preuzeo većinski paket.
Kompanija Violeta iz Gruda prodala je svoj cjelokupan udio koji je iznosio 80.342 dionica ili 24,5 posto od ukupnog broja dionica.
Vlasnik kompanije Petar Ćorluka preuzeo je čapljinsku Lastu, a investira i u turističku djelatnost te konstantno širi kapacitete Violete.
Pored toga, jedan od najbogatijih Hercegovaca u vlasništvu ima i jedan hotel u centru Sarajeva, te starački dom u Grudama.
(SB)
Ekonomija
NAJBOGATIJI HERCEGOVAC: Petar Ćorluka dobio na sudu bivšeg gradonačelnika Splita...
06. Nov. 20250
Ekonomija
DOLAZIO U BiH DA IH POSJETI: Gradonačelnik Vukovara želi investiciju bh. kompanije
02. Sep. 20250
Ekonomija
VLASNIK VIOLETE NE POSUSTAJE: Ćorluka proširio poslovnu imperiju, spreman kapital za nove projekte
26. Apr. 20250
Ekonomija
NAJBOGATIJI HERCEGOVAC ŠIRI BIZNIS: Kreće izgradnja nove tvornice, ali ni to nije sve...
31. Jan. 20250
Ekonomija
SADA JE VEĆ IZVJESNO: Dolazi teško vrijeme za tri aerodroma u regiji...
Prije 10 min0
Vijesti
HISTORIJSKI ISKORAK: Zukan Helez najavio otvaranje bh. kancelarije namjenske industrije u SAD-u
Prije 14 min0
Vijesti
DODIK JE NAPRAVIO PROBLEM SAMO LJUDIMA U RS-u: Apelacije četiri godine stoje u ladici Ustavnog suda BiH
Prije 15 min0
Politika
BODIROGA U NEVJERICI: "Čoviću krivo što je njegovo ime izostavljeno iz teksta Rezolucije o osudi ustaštva”
Prije 18 min0
Ekonomija
U MARTU TENDER ZA NAJGORU CESTU U BiH: Projekt od 180 miliona KM
16. Feb. 20260
Ekonomija
TEŠKA MAŠINERIJA NAPADA BRDA: Južna zaobilaznica se gradi, a sjeverna nema perspektivu (VIDEO)
16. Feb. 20260
Ekonomija
NIJE NI ČUDO ŠTO BOSANCI I HERCEGOVCI ODLAZE TAMO: Prosječna plaća u Republici Sloveniji iznosi...
Prije 8h0
Ekonomija
ALARMANTNO U SUSJEDSTVU: Hitno se povlače četiri suhomesnata proizvoda, razlog je...
17. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.