Regija
NJEMAČKI MEDIJI PIŠU: Vučić s Putinom slavi Dan pobjede, Bruxellesu se to neće svidjeti
09. Maj 20250
U novogodišnjoj video poruci emitovanoj na ruskoj državnoj televiziji, Putin je rekao da se Rusija bori u Ukrajini da zaštiti svoju "otadžbinu" i da obezbjedi "istinsku nezavisnost" svom narodu.
Svijet
31. Dec. 2022
2
U novogodišnjoj video poruci emitovanoj na ruskoj državnoj televiziji, Putin je rekao da se Rusija bori u Ukrajini da zaštiti svoju "otadžbinu" i da obezbjedi "istinsku nezavisnost" svom narodu.
U devetominutnoj poruci - najdužem novogodišnjem obraćanju u svojoj dvodecenijskoj vladavini - Putin je optužio Zapad da laže Rusiju i da je isprovocirao Moskvu da pokrene ono što naziva "specijalnom vojnom operacijom" u Ukrajini.
- Godinama su nas zapadne elite licemjerno uvjeravale u svoje miroljubive namjere - rekao je on u govoru snimljenom pred ruskim vojnim osobljem u sjedištu ruske južne vojne oblasti.
- Ustvari, na svaki mogući način ohrabrivali su neonaciste koji su vodili otvoreni terorizam protiv civila u Donbasu - izjavio je Putin u neuobičajeno borbenom novogodišnjem govoru, obično posvećenom dobrim željama za narednu godinu.
Tokom dana je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu obećao da je pobjeda u Ukrajini "neizbježna" nakon što je hvalio herojstvo ruskih vojnika koji se bore na linijama fronta i onih koji su poginuli tokom 10-mjesečnog rata.
- Zapad je lagao o miru. Spremao se za agresiju, a sada cinično koristi Ukrajinu i njen narod da oslabi i podijeli Rusiju - izjavio je ruski čelnik u novogodišnjem obraćanju
- Nikada to nismo dozvolili i nikada nećemo dozvoliti nikome da nam to uradi - citiraju ruske državne novinske agencije Putinove riječi iz snimka, koji je emitiran u ponoć na dalekom istoku Rusije.
Kijev i Zapad odbacuju tvrdnje Moskve o početku sukoba i kažu da je Putin pokrenuo neosnovani agresivni rat u pokušaju da zauzme teritoriju i svrgne ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskogu, preosi Reuters.
Regija
NJEMAČKI MEDIJI PIŠU: Vučić s Putinom slavi Dan pobjede, Bruxellesu se to neće svidjeti
09. Maj 20250
Evropa
NAKON 14 GODINA GRADNJE: Putin pustio u promet autocestu od Moskve do Sankt Peterburga
16. Jul. 20240
Svijet
MEĐU NJIMA JE I SRBIJA: Ako Putin dođe u ove zemlje Evrope, mogao bi biti uhapšen
18. Mar. 20232
Politika
SAMO JEDAN RAZGOVOR SA ZELENSKIM PROMIJENIO JE SVE: Gubi li Putin ključnog evropskog saveznika?
24. Jun. 20222
Svijet
ŠOKANTNA IZJAVA TURSKOG MINISTRA: "Mogli bismo biti sljedeći na meti Izraela"
Prije 19 min0
Vijesti
OGLASILA SE AMBASADA SAD-a: Razgovarali smo s Amirom Grossom Kabirijem, predsjednikom M.T. Abraham grupe...
Prije 19 min0
Žena
ODVAŽNA ELEGANCIJA: Jedan golišavi detalj na haljini Cate Blanchett odmah je privukao sve poglede (FOTO)
Prije 22 min0
Zdravlje
UŠTEDITE ENERGIJU, SAGORITE KALORIJE: Zašto je bicikl savršen partner vašem tijelu
Prije 31 min0
Svijet
NAKON DRAME U PAKISTANU: Oglasio se JD Vance, Trump objavio kartu...
12. Apr. 20260
Svijet
TRUMPOVA REAKCIJA KOJA JE ZAPALILA MREŽE: Pogledajte kako je američki predsjednik reagovao na vijest o Orbanovom debaklu
Prije 9h0
Svijet
TRUMP IZNENADIO SVE, NAKON PROPALIH PREGOVORA: Pogledajte šta je američki predsjednik objavio na društvenim mrežama...
12. Apr. 20260
Svijet
POLITIKOLOG OTKRIO: Šokantnu istinu o Trumpovim planovima...
11. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.