Sjećanje
BIO JE SPOJ ENERGIJE, RAZIGRANOSTI, DUHOVITOSTI...: Kamerni teatar 55 sjeća se kolege i prijatelja Saše Petrovića
27. Jan. 20250
U galeriji Kamernog teatra 55 "Gabrijel" ujedno će biti otvorena knjiga žalosti kako bi se svi koji žele upisali za posljednji ispraćaj Petroviću.
Kultura
03. Feb. 2023
0
Komemoracija povodom smrti istaknutog bh. glumca Saše Petrovića, čije će vrsne uloge na teatarskoj sceni i filmskom platnu ostati upisane za sve buduće generacije, bit će održana danas u Kamernom teatru 55.
- U ovim vremenima, kada se mržnja ponovo budi, nestaju dobri ljudi. Sa Sašom je nestao još jedan osmijeh. Saša Petrović je bio spoj energije, razigranosti, duhovitosti i osjećanja. Kamerni teatar 55 je bio privilegovan što je imao takvog glumca u svom ansamblu - navode u Kamernom teatru 55 tim tužnim povodom.
Saša Petrović je igrao u predstvama "Krokodil Lacoste", "Kad bi naglas govorili", "Tri sestre" te u ostvarenjima "Hajde da se volimo", "Ovo malo duše", "Kuduz", "Ničija zemlja", "Lud, zbunjen, normalan", "Vratiće se rode", "Gori vatra" i "Nafaka".
Prvu glavnu filmsku ulogu je ostvario u filmu Srđana Vuletića "Teško je biti fin" za koju je dobio nagradu "Srce Sarajeva" za najboljeg glumca.
U galeriji Kamernog teatra 55 "Gabrijel" ujedno će biti otvorena knjiga žalosti kako bi se svi koji žele upisali za posljednji ispraćaj Petroviću.
Sjećanje
BIO JE SPOJ ENERGIJE, RAZIGRANOSTI, DUHOVITOSTI...: Kamerni teatar 55 sjeća se kolege i prijatelja Saše Petrovića
27. Jan. 20250
Kultura
TATJANA ŠOJIĆ O SAŠI PETROVIĆU: "Nisam to umjela definisati, bio je nesvakidašnji talenat" (FOTO)
03. Feb. 20230
Kultura
BIT ĆE OTVORENA KNJIGA ŽALOSTI: U Kamernom teatru 55 sutra komemoracija Saši Petroviću
02. Feb. 20230
Kultura
NAKON PROZIVKI BEŠLAGIĆ OTKRIO NEPOZNATE DETALJE IZ SAŠINOG ŽIVOTA: "Ucjenjivali su ga..."
28. Jan. 20230
Svijet
SVIJET JE NA RUBU NOVOG RATA: Amerikanci podigli borbene avione, mornarički lovci snimljeni u blizini...
Prije 22 min0
Evropa
PROCURILO IZ WASHINGTONA: Dio Trumpovog plana za Ukrajinu mogao bi razbjesniti Putina...
Prije 32 min0
Jeste li znali
KRV JE TEKLA ULICAMA: U brutalnom okršaju poginulo je više od 750.000 ljudi, a nakon što su topovi utihnuli, sve se promijenilo…
Prije 39 min0
Hronika
DRAMA U SUSJEDSTVU: Pao lift u stambenoj zgradi u centru grada, jedna osoba...
Prije 45 min0
Kultura
CRNOGORKA NA STUDIJIMA U SARAJEVU: Sanja solo karijeru u operi
Prije 20h0
Kultura
DAVNO, DAVNO BILO JE, TOG OSTVARENJA SJEĆA SE: Ovaj glumac tvrdi da je njegov najpotcjenjeniji film bio ispred svog vremena
18. Nov. 20250
Kultura
NA ISTOM MJESTU I NAREDNI DAN: "Zoster" najavljuje drugi koncert u Sarajevu, ulaznice koštaju...
18. Nov. 20250
Kultura
CRNOGORSKOM GLUMCU GLAVNA ULOGA U FILMU O GOLOM OTOKU: Slučaj koji je decenijama držan u strogoj tajnosti
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.