Mini market
SLAVEN RAGUŽ, PREDSJEDNIK HRS-a : „Ovo je defintivni kraj dinastije Izetbegović…“
Prije 18 min0
Antonijević je najavio da će snimanje simbolično da krene na Vidovdan (28. juni) ove godine.
Društvo
05. Feb. 2023 05. Feb. 2023
10
Kontroverzni režimski režiser Predrag Gaga Antonijević, gostujući u programu RTRS-a, najavio je snimanje novog filma o Kosovskom boju.
Antonijević je najavio da će snimanje simbolično da krene na Vidovdan (28. juni) ove godine.
"U posljednjih šest do sedam mjeseci mi smo u pripremama tog filma. Imamo neke poteškoće s obzirom da nemamo tehnološko-tehničku bazu, čak ni u Beogradu, koja može da izvede tu vrstu "zahvata". Takođe, ne posjedujemo obučene konje za snimanje, koje dovodimo iz Španije, kao i kaskadere koji posjeduju borilačke vještine, tako da veliki dio ekipe za film stiže iz Evrope", naveo je Antonijević.
Dodao je da će dio snimanja biti i u Beloj crkvi u Vojvodini.
"Radi se o ravnom, nenaseljenom i prije svega pješčanom prostoru, koji pogoduje dobrim uslovima snimanja ali i klimatski pogodnom području, sa velikim brojem sunčanih dana u godini", pojasnio je Antonijević.
Snimanje ovog filma, jednako kao i njegovog "prethodnika" iz 1989. godine kojeg je režirao Zdravko Šotra, budi zlokobne asocijacije i potvrđuje da svjedočimo ponovnom buđenju srpskog nacionalizma, na što su u prethodnom periodu u više navrata upozoravali brojni regionalni naučnici, političari i analitičari.
Mini market
SLAVEN RAGUŽ, PREDSJEDNIK HRS-a : „Ovo je defintivni kraj dinastije Izetbegović…“
Prije 18 min0
Svijet
PROCURIO SNIMAK: Helikopter pogođen raketom, ruski piloti se katapultirali…
Prije 34 min0
Politika
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ NAJAVLJUJE: „Republika Srpska ulazi u mračni period, ukoliko se proglasi otcjepljenje..."
Prije 49 min1
Hronika
RASTE BROJ ŽRTAVA U RAZORNOM ZEMLJOTRESU: Najmanje 11 mrtvih i na desetine povrijeđenih, zastrašujući snimci s lica mjesta (VIDEO)
Prije 59 min0
Društvo
OPĆINA STARI GRAD ZAMJERILA BENJAMINI KARIĆ: Ko je ukrasio Baščaršiju uoči ramazana?
19. Mar. 20236
Društvo
JANUSZ BUGAJSKI, AMERIČKI EKSPERT ZA BALKAN: Priča o dvije balkanske zavjere - plan podjele i tripartitni plan
20. Mar. 20231
Društvo
IVA LUČIĆ, POVJESNIČARKA, AUTORICA KNJIGE O "PRIZNANJU" MUSLIMANA: "Ideja Bošnjaštva postojala je 60-ih godina, ali su je komunisti odbacili kao 'habsburško-imperijalistički import'"
Prije 15h5
Društvo
PUNA KANTA MEDA(LJA): Mirsadov med je najtraženiji, ovo je tajna jednog od najnagrađivanijih bh. medara.. (VIDEO)
19. Mar. 20231
trenutak ...
Komentari - Ukupno 10
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.