HiTec
RJEŠENJE DOLAZI IZ KINE: Sićušni roboti uskoro bi mogli uklanjati infekcije sinusa bez lijekova
Prije 5 min0
Bivši sovjetski državnik Vladimir Iljič Lenjin preminuo je 21. januara 1924. godine, a prije smrti nije izrazio želju na koji način želi biti pokopan. Stoga je njegovo tijelo balzamovano, a 1930. je dovršena gradnja mauzoleja u koji je tijelo smješteno.
Šareni svijet
07. Feb. 2023
0
Ruska policija danas je privela pijanog muškarca koji je pokušao ukrasti tijelo Vladimira Iljiča Lenjina iz mauzoleja na Crvenom trgu, javlja ruska državna novinska agencija TASS.
"Incident se dogodio u noći na 6. februar. Muškarac je uhapšen kada je pokušao provaliti u mauzolej u kojem se nalazi tijelo Vladimira Lenjina i ukrasti ga. Kasnije je otkriveno da je muškarac bio pijan", potvrdio je izvor iz policije.
Policajci su tokom noći primijetili sumnjivog prolaznika koji je hodao u blizini mauzoleja, a kada je počeo povlačiti vrata i pokušao ući unutra, policajci su ga priveli.
Navodno je na mjesto događaja pozvana Hitna pomoć, a ljekari su utvrdili da muškarac ima psihički poremećaj izazvan djelovanjem alkohola.
Tokom ispitivanja muškarac je govorio nerazgovjetno i stalno je pokušavao pobjeći, ali je na kraju ipak priznao da želi ukrasti Lenjinovo tijelo. Privedeni muškarac nije znao objasniti koji su mu bili motivi.
Bivši sovjetski državnik Vladimir Iljič Lenjin preminuo je 21. januara 1924. godine, a prije smrti nije izrazio želju na koji način želi biti pokopan. Stoga je njegovo tijelo balzamovano, a 1930. je dovršena gradnja mauzoleja u koji je tijelo smješteno.
HiTec
RJEŠENJE DOLAZI IZ KINE: Sićušni roboti uskoro bi mogli uklanjati infekcije sinusa bez lijekova
Prije 5 min0
Hronika
PET EKIPA NA TERENU: Otkriven uzrok požara na Bijeloj tabiji
Prije 13 min0
Ekonomija
PAD NATALITETA I OSTARJELA POPULACIJA: Italija će u naredne tri godine izdati pola miliona...
Prije 15 min0
Sjećanje
TEK ROĐENU BEBU FATIMU ZLOČINCI SU PREGAZILI NOGAMA: Bez odjeće bačena je u plastičnoj kesi u masovnu grobnicu
Prije 18 min0
Šareni svijet
SKORO SAT VREMENA BORBE S NEMANI: Iz jezera u BiH izvukli soma od 2 metra i 55 kilograma
Prije 13h0
Šareni svijet
IZRAEL JE, 23. JUNA, NAPAO I NAJOZLOGLAŠENIJI TEHERANSKI ZATVOR: Tamo su bili francuski državljani zbog kojih je...
29. Jun. 20250
Šareni svijet
ŠVICARAC SE NAŠALIO NAKON INCIDENTA: "Sada sam poznat u BiH!" (VIDEO)
28. Jun. 20250
Šareni svijet
U POZNATOM CRNOGORSKOM LJETOVALIŠTU, VODA SE NE PREPORUČUJE ZA PIĆE: Povećana je...
28. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.