Svijet
SNAŽNA EKSPLOZIJA U DŽAMIJI: Više desetina osoba povrijeđeno
07. Nov. 20250
Nesvjesna da postoje još jedna vrata koja su se otvorila iza nje, počela je mahnito pritiskati gumbe za hitne slučajeve dok je pokušavala silom otvoriti vrata lifta.
Hronika
02. Maj 2023
0
Aisiah Sinta Dewi (38) poginula je na indonezijskom aerodromu nakon što je nasilno otvorila kriva vrata lifta i pala u ponor.
Žena se popela liftom na drugi sprat dok je bila na putu da se nađe sa svojom nećakinjom u prostoru za prijavu u zračnoj luci Kualanamu u Medanu 24. aprila. Ušla je u dizalo u aerodromu tipkajući po mobitelu, a onda je ostala zbunjena jer se vrata na koja je ušla nisu otvorila kada se dizalo zaustavilo.Nesvjesna da postoje još jedna vrata koja su se otvorila iza nje, počela je mahnito pritiskati gumbe za hitne slučajeve dok je pokušavala silom otvoriti vrata lifta.
Tada je navodno nazvala svoju nećakinju da joj kaže da je ostala zarobljena dok je nastavila gurati zatvorena vrata. Ubrzo su se otvorila i žena je izašla i propala kroz otvor.
A woman has plummeted to her death at an Indonesian airport after forcing open the doors to a lift and falling down the elevator shaft.
— MassiVeMaC (@SchengenStory) May 2, 2023
Aisiah Sinta Dewi, 38, rode the lift onto the second floor while she was on her way to meet her niece at the pic.twitter.com/rXUIPaSItN
Kako prenosi Jutarnji, ženina porodica zamolila je osoblje aerodroma da je potraže nakon što su izgubili kontakt s njom, ali je nisu mogli pronaći na terminalu aerodromu.
Pronađena je tek tri dana kasnije kada se odvratan smrad počeo širiti iz područja u blizini dizala, a osoblje je pozvano da istraži o čemu je riječ.
Tijelo je pronađeno zarobljeno na dnu okna i izvučeno nakon petosatne operacije, a njezini posmrtni ostaci poslani su u bolnicu Medan Bhayangkara na obdukciju.
Dedi Al Subur, šef korporativnih komunikacijaaerodroma, navodno je za nesreću okrivio kvar lifta i primijetio da je sama Dewi pokušala otvoriti vrata.
Žrtvin brat, Raja Hasibuan, rekao je da je krivac za smrt bilo ‘loše osiguranje dizala‘ i da ne vjeruje da je njegova sestra kriva.
“Tražili smo video iz lifta jer smo tamo izgubili kontakt s njom. Ovo je aerodrom međunarodne razine. Kako su sigurnosni standardi ovakvi? A odgovor osoblja bio je vrlo, vrlo nezadovoljavajući”, kazao je.
Ured pravobranitelja Sjeverne Sumatre navodno je kritizirao aerodromske vlasti zbog navodnog zanemarivanja i navodno sporog odgovora aerodroma na molbu njezine porodice za pomoć. Istraga je u toku.
Svijet
SNAŽNA EKSPLOZIJA U DŽAMIJI: Više desetina osoba povrijeđeno
07. Nov. 20250
Sport
ODLUKA JE PALA: Izraelski gimnastičari neće učestvovati na Svjetskom prvenstvu u Indoneziji
14. Okt. 20250
Šareni svijet
ŠERIJATSKA POLICIJA: Dvojica mladića javno bičevana u Acehu zbog grljenja i ljubljenja u javnosti
26. Avg. 20250
Vijesti
JAKO PODRHTAVANJE TLA: Potres jačine 6,3 po Richteru pogodio Indoneziju
12. Avg. 20250
Regija
DJEČAK NAORUŽAN UŠETAO U PUN, ELITNI RESTORAN I ISPALIO HICE: Mafija sve više angažuje maloljetnike
Prije 5h0
Regija
HOĆE LI USPJESTI SRUŠITI VUČIĆA SA VLASTI: Da li dogovor opozicije predstavlja korak ka zajedničkoj listi?
Prije 5h0
Zdravlje
VELIKO OTKRIĆE NAUČNIKA: Test krvi mogao bi predvidjeti ko je najizloženiji nasljednom srčanom oboljenju
Prije 5h0
Evropa
NISMO NI SVJESNI ŠTA NAS ČEKA 2030. GODINE: Evropa postaje noćna mora, bit će neprepoznatljiva (VIDEO)
Prije 5h0
Hronika
OVO JE POLICAJAC KOJI JE GLUMIO SILU: Isplivale fotografije Adina Aščalića, nasilnika iz MUP-a KS!
Prije 11h0
Hronika
SNIMAK KOJI JE ZGROZIO SVIJET: Doktor nasrnuo na bolesnog čovjeka jer mu je tražio poštovanje (VIDEO)
25. Dec. 20250
Hronika
"NAŠLI STE NAČIN DA NAM I INDEXI PRISJEDNU": Kultna pjesma postala noćna mora za Sarajlije (VIDEO)
24. Dec. 20252
Hronika
UHAPŠENA DJEČIJA BANDA: Radnicu apoteke večeras tukli klompom po glavi, evo šta se dogodilo
25. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.