Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ ČESTITAO ERDOGANU: "Stabilna i moćna Turska s vama na čelu, oslonac je i nama u BiH"
28. Maj 20234
“Veoma smiješno pitanje. Na vlast dolazimo demokratskim sredstvima u Turskoj. Ako naša nacija drukčije odluči, učinit ću ono što demokracija traži, nema se što drugo učiniti”, odgovorio je Erdogan za televiziju kasno u petak na pitanje hoće li predati vlast.
Svijet
13. Maj 2023
1
Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan rekao je u petak navečer da će prihvatiti rezultat izbora u nedjelju i da će odstupiti ako izgubi, osvrćući se na zabrinutost da možda neće napustiti vlast, prenosi Hina.
“Veoma smiješno pitanje. Na vlast dolazimo demokratskim sredstvima u Turskoj. Ako naša nacija drukčije odluči, učinit ću ono što demokracija traži, nema se što drugo učiniti”, odgovorio je Erdogan za televiziju kasno u petak na pitanje hoće li predati vlast.
Njegov će blok poštivati “bilo kakve rezultate koji dođu iz glasačkih kutija”, dodao je Erdogan.
Ako je oporba zabrinuta glede izborne sigurnosti, trebala bi nadgledati sva biračka mjesta i “osigurati sigurnost” upravo kao što to čine članovi Erdoganove stranke, rekao je.
“Volja nacije ne smije biti kompromitirana”, dodao je Erdogan.
Turski predsjednik je također kazao da vjeruje da će ponovno biti izabran za još jedan mandat te da će osigurati parlamentarnu većinu u nedjelju.
Erdogan se nakon 20 godina na čelu Turske suočava s najtežim izbornim ispitom usred negodovanja javnosti zbog gospodarskih poteškoća, upravljanja posljedicama velikih potresa u veljači i otprilike 3.5 milijuna sirijskih izbjeglica.
Kandidat ujedinjene opozicije, Kemal Kilicdaroglu, prema anketama se nalazi malo ispred Erdogana.
Sport
"ZA 25 GODINA SVEGA U NAŠIM BOJAMA": Navijači Bajerna priredili veličanstven oproštaj Thomasu Mülleru
Prije 6h0
Vijesti
"OVO JE MOJA KUĆA, ŽIVIO SAM TU": Dodik kaže da ne razmišlja o tome da napusti RS
Prije 6h0
Regija
SLIKE KOJE GOVORE O STVARNOM VUČIĆEVOM UGLEDU: Ćošak, hoklica za ponižavanje i posljednji red - od Pariza, preko Davosa do Washingtona i Moskve
Prije 6h0
Evropa
PREDSJEDNIK RUSIJE NIŽE OPTUŽBE: Putin našao krivca za rat, sad se okrenuo Balkanu
Prije 6h0
Svijet
DRAMA NA NEBU: Evo šta se dogodilo nakon što je Indija napala Pakistan...
08. Maj 20250
Svijet
KADIROV VIŠE NIJE U PUTINOVOJ MILOSTI: Evo šta se krije iza njegove šokantne izjave
Prije 10h0
Svijet
TRUMP OTKRIO ZAŠTO JE PREKINUO ODNOSE SA IZRAELOM: "Najviše od svega mrzim kad..."
09. Maj 20250
Svijet
DRAMATIČNE SNIMKE S LICA MJESTA: Indija oborila 50 pakistanskih dronova, eskaliralo na granici...
09. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.