Društvo
HAOS NA IZGRADNJI KORIDORA 5-C: Mještani najavljuju blokadu radova, evo šta je razlog (VIDEO)
01. Okt. 20230
Trasa uključuje i izgradnju pet tunela ukupne dužine 5.677 metara.
Ekonomija
16. Maj 2023
0
Javno preduzeće Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine je polovicom aprila ove godine objavilo međunarodni tender za izgradnju posljednje dionice autoceste na sjevernom dijelu Koridoru 5C.
Radi se o dionici Ozimice – Poprikuše ukupne dužine 12 kilometara, čija procijenjena vrijednost nabavke radova iznosi 300 miliona eura, dok je predviđeni rok izgradnje 24 mjeseca.
Raspisivanjem ovog tendera i početkom gradnje dionice Ozimice – Poprikuše, od Maglaja do Žepča, zaokružena će biti izgradnja autoceste na sjeveru Koridora 5C.
Na sjevernom dijelu Koridora 5C trenutno je u izgradnji šest dionica za novih 50,5 kilometara.
Završetak radova na ovom dijelu Koridora Vc planirano je do kraja 2026. godine, tako da bi sjeverni dio Koridora kroz Bosnu, od Sarajeva do Save, bio u potpunosti izgrađen, piše Ljudski.ba.
Na dionici Ozimice – Poprikuše predviđena je izgradnja devet mostova ukupne dužine 4.333 metara, a veći i zahtjevniji objekti su projektirani preko korita rijeke Bosne, magistralne ceste i željezničke pruge. Trasa uključuje i izgradnju pet tunela ukupne dužine 5.677 metara.
Društvo
HAOS NA IZGRADNJI KORIDORA 5-C: Mještani najavljuju blokadu radova, evo šta je razlog (VIDEO)
01. Okt. 20230
Ekonomija
IZ AUTOCESTA FBiH OBJASNILI: "Za tri godine Sarajevo će biti spojeno sa Savom, a za pet s dolinom Neretve"
21. Maj 20231
Ekonomija
OD SARAJEVA DO MOSTARA ZA MANJE OD SAT VREMENA: Radovi na izgradnji najteže dionice na Koridoru 5C
07. Maj 20230
Ekonomija
TRASA POČINJE NAKON JUŽNOG PORTALA TUNELA IVAN: Priprema se izgradnja najteže dionice Ivan - Ovčari na koridoru Vc
20. Apr. 20230
Sport
CHELSEA POBIJEDIO NAKON VIŠE OD MJESEC DANA: Mudryk postigao prvijenac, pogledajte golove... (VIDEO)
Prije 3h0
Regija
RAZMATRA SE KAZNA ZA SRBIJU: Na oružani napad na Kosovu, EU odgovara rezolucijom
Prije 3h0
Hronika
TRAGEDIJA U SJEDINJENIM DRŽAVAMA: Američki političar, njegova supruga i njihovo dvoje male djece poginuli u padu aviona
Prije 3h0
Ekonomija
POSLOVNO ČUDO U SRCU BOSNE: Mladi poduzetnik vlasnik dvije kompanije, širi proizvodnju
Prije 3h0
Ekonomija
IZ BOSNE U SVIJET: Veliki dan za bh. kompaniju, krenuo izvoz, potpisan dugoročni ugovor
01. Okt. 20230
Ekonomija
WIZZ AIR NASTAVLJA S UKIDANJEM LETOVA IZ BIH: Na redu su linije prema...
01. Okt. 20231
Ekonomija
JEFTINI LETOVI SU SAMO TRIK: Usporedne cijene karata Ryanaira i Wizz Aira otkrivaju sve...
01. Okt. 20230
Ekonomija
PIŠI PROPALO: Evo šta se, zapravo, dogodilo nakon odluke Vlade FBiH o ograničavanju marži i zamrzavanje cijena…
30. Sep. 20231
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.