Vijesti
VAŽNI RAZGOVORI PRED NJIM: Željko Komšić se u Washingtonu sastaje sa Christopherom Landauom
12. Feb. 20260
Kazao je kako je posljednji put vidio Izetbegovića na inauguraciji Erdoganu.
Politika
14. Jul. 2023 14. Jul. 2023
11
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić gostujući na N1 TV otkrio je kako ga je jednom prilikom lider SDA Bakir Izetbegović pitao zašto ga mrze Amerikanci. Komšić mu je kazao da je moguć razlog što je prekršio obećanje, na što mu je Izetbegović odgovorio da nije, ali i da razlog može biti oko njega, u ljudima u stranci.
SDP vas optužuje da šutite na SDA afere. Optužuju vas da niste progovorili ni o davanju većine, a samim tim i vlasti HDZ-u BiH u SBK-a, zarad nekoliko SDA-ovih ministarskih fotelja?
-Koje afere? Nismo bitan faktor u SBK. Šta hoće? Tamo smo bili toliko “važni” da im nismo trebali.
Jeste li u kontaktu sa Izetbegovićem? Viđate li se?
-Slabo, posljednji put sam ga vidi na inauguraciji Erdoganu.
Da li je vrijeme Izetbegoviću da ode sa čela SDA? Jeste li ikad pričali s njim na tu temu?
-Prije nekoliko mjeseci pitao me je zašto ga mrze Amerikaci. Ja sam mu kazao: “Ili si im nešto obećao pa slagao”, on kaže da nije, “ili da tražiš razloge okolo sebe”. Ne znam zašto on to propituje, nisam kućni prijatelj s njim. To što se događa u SDA je njegov (Izetbegovićev) problem, ja imam svojih problema u Predsjedništvu i stranci.
Da li vam je žao što niste odgovorili na poziv “Trojke”?
-Nije mi žao. To nikada nije bio takav poziv, bio je neki mail. Poslali su nam neke stvari i napisali da ako imamo primjedbe da se izjasnimo. Na šta da se izjasnimo, šta znači taj papir? O čemu da se izjašnjavamo? Oni su to poslije protumačili kao poziv, ali da je neko rekao hoćete li da razgovaramo – nije. Ne vjerujem u projekat “Trojke”, to sam rekao i Nikšiću. Previše su popustljivi, kazao je Komšić.
Vijesti
VAŽNI RAZGOVORI PRED NJIM: Željko Komšić se u Washingtonu sastaje sa Christopherom Landauom
12. Feb. 20260
Politika
PISMO PODRŠKE DF-ovom KANDIDATU: Evo zašto je važno da Slaven Kovačević bude izabran za člana Predsjedništva BiH
10. Feb. 20260
Politika
"SB" NA PRESS KONFERENCIJI DF-a: Komšić poručio - "Dokazano da je Schmidt radio za HDZ, Trojka saučesnik" (FOTO)
04. Feb. 20263
Politika
NARUŠENI ODNOSI DRŽAVNOG VRHA: Željko Komšić otkriva šta zapravo radi Denis Bećirović (VIDEO)
01. Feb. 20263
Sport
PROCURILI DETALJI: Demirović iz Turske dobija višemilionsku platu i trogodišnji ugovor
Prije 16 min0
Hronika
JOŠ JEDNA TRAGEDIJA U UKC RS-a: Kako je pacijent uspio da dođe do prozora, PORODICA traži odgovore
Prije 19 min0
Sport
FUDBALSKA REVOLUCIJA NA POMOLU: UEFA i CONCACAF spremaju megaturnir od čak 96 reprezentacija
Prije 23 min0
Regija
DRAMATIČNO NA JADRANU: Vjetar rušio stabla, stiglo hitno upozorenje: "Mičite aute da ne završe u moru" (FOTO, VIDEO)
Prije 29 min0
Politika
PANIKA U BANJOJ LUCI: Potez Nenada Stevandića nezabilježen je u novijoj političkoj povijesti...
20. Avg. 20261
Politika
MINISTAR ODBRANE BiH IMA PORUKU: "Nakon beljezganja Željane Zovko, da poručim susjedima - o sudbini BiH odlučuju samo..."
20. Avg. 20262
Politika
UDRUŽENI POLITIČKI POTHVAT: Ukinuti ljiljane, očuvati Republiku Srpsku, ali ne i Hrvate u njoj...
20. Avg. 20264
Politika
MUZIKA KAO ORUŽJE PROTIV OPSADE: Slaven Kovačević objavio fotografiju iz ratnog Sarajeva i prisjetio se koncerta koji je obišao svijet (FOTO)
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 11
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.