Hronika
CURE DETALJI DRAME NA BEOGRADSKOM AERODROMU: Avion prinudno sletio jer je putniku pozlilo, nije mu bilo spasa...
19. Mar. 20240
Prema dostupnim informacijama, Mehić je koristio lažno ime i falsifikovani pasoš Republike Srbije kako bi pokušao izbjeći identifikaciju.
Hronika
13. Avg. 2023
0
Damir Mehić, poznat pod nadimkom Bibi, priveden je na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu zbog pokušaja ulaska u Srbiju koristeći falsifikovane lične dokumente.
Prema dostupnim informacijama, Mehić je koristio lažno ime i falsifikovani pasoš Republike Srbije kako bi pokušao izbjeći identifikaciju.
Njegovo hapšenje predstavlja značajan trenutak u traganju za bjeguncem koji je osuđen na ozbiljnu kaznu zatvora.
Naime, Damir Mehić je ranije osuđen na 17 godina i pet mjeseci zatvora zbog svoje umiješanosti u ubistvo koje se dogodilo 2013. godine u centru Tuzle.
Ovo nasilno djelo bilo je posljedica krvavog sukoba između dvije kriminalne grupe.
Nakon izricanja presude, Mehić je dao sebi oduška i pobjegao u bjekstvo. Međutim, njegova skrivanja su se okončala u januaru 2018. godine kada je uhvaćen na Jahorini zahvaljujući zajedničkim naporima Tužilaštva Tuzlanskog kantona i Ministarstva unutrašnjih poslova TK. Nakon nekoliko godina provedenih u pritvoru, Damir Mehić je pušten na slobodu nakon okončanja sudskog procesa koji je rezultirao njegovom osudom.
Međutim, njegova sloboda nije potrajala dugo. Početkom ove godine, Mehić se ponovo našao u bijegu i protiv njega je ponovno izdata potjernica. Sadašnje hapšenje na beogradskom aerodromu predstavlja ključni korak prema izručenju i izdržavanju kazne koja mu je prethodno dosuđena.
Ovaj slučaj ukazuje na važnost međunarodne saradnje i koordinacije u hvatanju bjegunaca od pravde. Iako je Mehić izbjegavao odgovornost neko vrijeme, njegovo krajnje hapšenje i pritvaranje ukazuju na posvećenost pravosudnih institucija u oba regiona da se borave protiv kriminala i osigura pravda za žrtve.
Hronika
CURE DETALJI DRAME NA BEOGRADSKOM AERODROMU: Avion prinudno sletio jer je putniku pozlilo, nije mu bilo spasa...
19. Mar. 20240
Hronika
PUTNICI PREŽIVJELI NEVJEROVATAN ŠOK: Avion koji leti za "Air Serbiju" sletio s rupom i oštećenim krilima (FOTO)
19. Feb. 20240
Regija
ISPOVIJEST PUTNIKA SA AERODROMA U SRBIJI: Žene padaju u nesvijest, svi su bijesni i očajni
21. Jan. 20240
Hronika
UPRAVA CARINA SRBIJE: Na aerodromu spriječen šverc dijamantnog prstena od 8.500 eura
17. Jul. 20231
Show
POVRATAK ŽIKINE DINASTIJE: Legendarni serijal uskoro u kinima
Prije 18 min0
Politika
SCHMIDT U MOSTARU: Umjesto na zakonitost, pozvao na dijalog i kompromis!
Prije 28 min0
Evropa
POGODIT ĆE GRAĐANE BiH?: EU pooštrava pravila za bezvizni režim
Prije 36 min0
Gastro
SAVRŠEN LJETNI HIT: Torta od limuna i jogurta, bez pečenja, za svaku priliku
Prije 43 min0
Hronika
NOVA TRAGEDIJA KOD SARAJEVA: Ima poginulih
19. Jun. 20250
Hronika
PORTAL "ISTRAGA" OBJAVIO ŠOKANTNE DOKAZE: Dok je bio ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić se družio sa Ljubanom Ećimom i vođom Zemunskog klana Lukom Bojovićem! (FOTO)
Prije 23h0
Hronika
JEZIV ZLOČIN POTRESAO BiH: Poznati identiteti žene koja je ubijena u Sarajevu i njene kćerke koja je usmrtila
18. Jun. 20250
Hronika
UŽAS U GRAZU: "Sijevale" pivske flaše, potukli se rođaci iz BiH...
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.