Društvo
ISTRAJAT ĆEMO U TRAŽENJU ISTINE I PRAVDE: Mirno okupljanje majki Srebrenice i danas 11. aprila u Tuzli
11. Apr. 20250
- Postoje satelitski snimci, imamo lokacije grobnica, ali u ovoj godini ni jedna nije otvorena. Zna se kome je najteže. Porodicama koje traže svoje najmilije. Zato apelujemo da se taj proces ubrza, a od institucija da rade svoj posao - kaže Nura Begović, predsjednica Udruženja "Žene Srebrenice".
Vijesti
11. Okt. 2023 11. Okt. 2023
0
Majke Srebrenice i Podrinja i ovog 11. u mjesecu okupile su se na Trgu slobode u Tuzli kako bi proučile Fatihu za žrtve genocida nad Bošnjacima i upozorili nadležne institucije na spor proces ekshumacija i identifikacija posmrtnih ostataka, prenosi Fena.
- Postoje satelitski snimci, imamo lokacije grobnica, ali u ovoj godini ni jedna nije otvorena. Zna se kome je najteže. Porodicama koje traže svoje najmilije. Zato apelujemo da se taj proces ubrza, a od institucija da rade svoj posao - kaže Nura Begović, predsjednica Udruženja "Žene Srebrenice".
Podršku majkama i ženama Srebrenice i Podrinja pružile su žene iz džemata Klokotnica, Medžlisa Islamske zajednice Tuzla, te učenici iz tuzlanskih srednjih škola.
Mirno okupljanje je okončano učenjem Fatihe za sve žrtve genocida nad Bošnjacima koji su u julu 1995. godine počinili pripadnici Vojske i MUP-a RS-a.
Društvo
ISTRAJAT ĆEMO U TRAŽENJU ISTINE I PRAVDE: Mirno okupljanje majki Srebrenice i danas 11. aprila u Tuzli
11. Apr. 20250
Društvo
MAJKE SREBRENICE: "Ovo je pomirenje, hvala Crnoj Gori, Hrvatskoj, Sjevernoj Makedoniji, Sloveniji i Albaniji"
23. Maj 20240
Društvo
ZAHVALNE MAJKE SREBRENICE: "Nedeljama su vodili bitku da Crna Gora ostane iskreni prijatelj Srebrenice"
30. Apr. 20240
Vijesti
MAJKE SREBRENICE NA JOŠ JEDAN 11. IZ TUZLE PORUČILE SCHMIDTU: Sankcijama pokažite da se ne bojite Dodika!
11. Jan. 20241
Svijet
BESANA NOĆ U KIJEVU: Novi masovni napad Rusije
Prije 15 min0
Vijesti
PREMIJER SRBIJE U LAKTAŠIMA: O čemu je razgovarao s Dodikom?
Prije 28 min0
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 42 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 45 min0
Vijesti
STIGLE LOŠE VIJESTI IZ VIJEĆA MINISTARA: Veliki kreditor prekida dalje finansiranje projekata u BiH!
07. Jul. 20250
Vijesti
ITALIJANSKI NOVINAR ZA "SB": „U Milanu otvoren predmet o Sarajevu safariju - ko je plaćao da pucaju na civile tokom opsade“
07. Jul. 20252
Vijesti
ZBOG TVRDNJE DA JE TRAŽILA NOVAC ZA OSLOBAĐAJUĆU PRESUDU: Sutkinja Sena Uzunović prijavila Milorada Dodika Tužilaštvu BiH
08. Jul. 20253
Vijesti
KATASTROFALNE VIJESTI IZ NAMJENSKE INDUSTRIJE BiH: Vogošćanski Pretis pred propašću, dug kompanije nevjerovatnih 368 miliona KM, a na računu samo...
Prije 23h2
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.