Vijesti
KO JE NAPRAVIO PROPUST: FMUP je certificirao ubicu Tarika Prusca, bili su dužni da ga kontrolišu
Prije 22 min0
U strukturi vanjskog duga najviše učestvuje Svjetska banka-IDA i IBRD sa 27,17 posto...
Ekonomija
23. Okt. 2023 23. Okt. 2023
0
Vanjski dug Bosne i Hercegovine iznosi 8.927,76 miliona KM, saopćeno je iz Ministarstva finansija i trezora BiH.
U odnosu na 30. juni 2023 godine, vanjski dug BiH se smanjio za 167,38 miliona KM ili 1,84 posto, a u odnosu na 31. decembar 2022. godine vanjski dug se smanjio za 882,84 miliona KM ili 9,00 posto.

Foto: Ministarstvo finansija i trezora BiH
U strukturi vanjskog duga najviše učestvuje Svjetska banka-IDA i IBRD sa 27,17 posto, Evropska investiciona banka sa 24,12 posto, Međunarodni monetarni fond sa 8,49 posto i Evropska banka za obnovu i razvoj sa 9,25 posto, prenosi Fena.
Plaćanje vanjskog duga BiH u periodu od 1. januara do 30. septembra 2023. godine iznosilo je 1.314,43 miliona KM.
Vijesti
KO JE NAPRAVIO PROPUST: FMUP je certificirao ubicu Tarika Prusca, bili su dužni da ga kontrolišu
Prije 22 min0
Vijesti
DAN SJEĆANJA NA UBIJENU DJECU SARAJEVA: Lendo poručio da ubijena mladost nikada ne smije biti zaboravljena
Prije 25 min0
Ekonomija
INSPEKCIJA NA POTEZU: Sindikat trgovine upozorio na masovno kršenje zabrane rada tokom praznika
Prije 33 min0
Hronika
VUK, MASLAK, HUSIĆ I NOVALIĆ: Četvorka dobila 41,5 godinu zatvora za dilanje droge
Prije 43 min0
Ekonomija
REKORDNA INVESTICIJA BH. KOMPANIJE: Bingo planira projekat od 20 miliona KM koji će potpuno promijeniti grad na jugu, stiže i moderno kino
02. Maj 20260
Ekonomija
ZAR SMO TO SEBI DOPUSTILI: Bosna i Hercegovina ne uvozi samo naftu, već i hljeb i vodu
02. Maj 20260
Ekonomija
KO TO MOŽE PLATITI: Kilogram trešanja košta čak 40 maraka, kupci pitaju jesu li od zlata...
Prije 4h0
Ekonomija
KRAJ JEDNE ERE: Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima
03. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.