Politika
NOVI DIJELOVI SKANDALOZNOG IZVJEŠTAVA VLADE RS: U pismu Vijeću sigurnosti UN-a navode da su Bošnjaci...
Prije 18 min0
U odnosu na treće lanjsko tromjesečje, porastao je za 2.9 posto, nakon 2.4-postotnog povećanja u razdoblju od aprila do maja.
Ekonomija
29. Okt. 2023
0
Na valutnim tržištima vrijednost dolara prema košarici valuta prošle sedmice porasla jer američka ekonomija i dalje snažno raste, pa bi kamatne stope u SAD-u mogle ostati povišene dulje razdoblje nego što se očekivalo. Dolarov indeks, koji prati vrijednost američke prema šest najvažnijih svjetskih valuta, ojačao je prošloge sedmice 0.4 posto, na 106,58 bodova.
Pritom je dolar prema europskoj valuti ojačao 0.3 posto, pa je cijena eura skliznula na 1,0565 dolara. No, kurs dolara oslabio je prema japanskoj valuti, za 0.15 posto, na 149,65 jena. Jačanje američke valute zahvaljuje se stabilnom, pa čak i ubrzanom rastu američke ekonomije..
Prošle sedmice je među ostalim, objavljeno da je u trećem tromjesečju američki bruto domaći proizvod (BDP) porastao 1.2 posto u odnosu na prethodna tri mjeseca, kada je uvećan za 0.5 posto. U odnosu na treće lanjsko tromjesečje, porastao je za 2.9 posto, nakon 2.4-postotnog povećanja u razdoblju od aprila do maja.
Politika
NOVI DIJELOVI SKANDALOZNOG IZVJEŠTAVA VLADE RS: U pismu Vijeću sigurnosti UN-a navode da su Bošnjaci...
Prije 18 min0
Politika
DOGOVOR NA PAPIRU: Bitka za kandidate opozicije prijeti da SNSD-u pokloni izbore prije nego što su raspisani
Prije 19 min0
Društvo
POVRATAK "ŽIVE RIJEČI": Bh. škola koja je ukinula mobitele već vidi pomake
Prije 26 min0
Evropa
UPOZORENJE TEL AVIVU: Europska unija odbacuje bilo kakvu promjenu teritorijalne kontrole...
Prije 35 min0
Ekonomija
REKORDNA INVESTICIJA BH. KOMPANIJE: Bingo planira projekat od 20 miliona KM koji će potpuno promijeniti grad na jugu, stiže i moderno kino
02. Maj 20260
Ekonomija
ZAR SMO TO SEBI DOPUSTILI: Bosna i Hercegovina ne uvozi samo naftu, već i hljeb i vodu
02. Maj 20260
Ekonomija
KRAJ JEDNE ERE: Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima
03. Maj 20260
Ekonomija
PENZIONERI ČASTE POŠTARE: Krenula isplata mirovina za april, najniža za 40 godina staža iznosi...
Prije 4h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.